Kolejny festiwalowy sukces produkcji Telewizji Polskiej

Dwie koprodukcje TVP – „Obietnica dzieciństwa” oraz „Sekrety miłości” – zostały nagrodzone w prestiżowym konkursie Chicago International Film Festival Television Awards 2014.

„Obietnica dzieciństwa” w reż. Ryszarda Kaczyńskiego i Piotra Morawskiego zdobyła nagrodę „Silver Plaque” dla najlepszego filmu dokumentalnego o tematyce społecznej, zaś film „Sekrety miłości” w reż. Krystiana Matyska otrzymał Wyróżnienie Specjalne w kategorii programów prezentujących wartości humanistyczne i artystyczne w jubileuszowej 50. edycji prestiżowego międzynarodowego konkursu produkcji telewizyjnych. Nagrody zostaną wręczone podczas gali, która odbędzie się 10 kwietnia w Chicago, USA.

„Obietnica dzieciństwa” to koprodukcja Redakcji Dokumentu i Reportażu TVP1 oraz Studia Kalejdoskop. Film przedstawia historię pięciorga rodzeństwa, które pod koniec lat 90. zostało zaadoptowane przez bezdzietne małżeństwo ze Stanów Zjednoczonych. Poniżane, bite, bardzo szybko porozdzielane przez adopcyjnych rodziców dzieci straciły ze sobą kontakt. Autorzy doprowadzają do spotkania rodzeństwa – jest to bardzo wzruszające, ale zarazem dramatyczne przeżycie dla wszystkich. Film porusza problem nieodpowiedzialnej adopcji dzieci.

Film „Sekrety miłości” jest koprodukcją Redakcji Filmu Dokumentalnego i Reportażu TVP2, Metro Films oraz Arte G.E.I.E. Opowiada o fenomenie miłości i związkach, w których funkcjonują reprezentanci rożnych kultur.

„Sekrety miłości” cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem międzynarodowych festiwali na świecie. Film był prezentowany w sekcji konkursowej na festiwalach w Portugalii (Tróia International Film Festival 2013) oraz w Estonii (Pärnu International Film Festival 2013). W marcu br. film uświetnił sekcję finałową IMPACT Awards w Turynie. W kwietniu br. odbędzie się kolejna projekcja filmu w czeskim Ołomyńcu w ramach 49. edycji festiwalu filmów naukowych 4SCIENCE.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *