Pierwsze urodziny TVP Rozrywka

Mija rok od uruchomienia TVP Rozrywka. Dziewiąty kanał tematyczny Telewizji Polskiej ruszył 15 kwietnia 2013 roku i przez rok zdobył wielką sympatię widzów, plasując się dziś w pierwszej dziesiątce najchętniej oglądanych kanałów tematycznych.

Z okazji pierwszych urodzin TVP Rozrywka zaprasza swoich widzów na nowy cykl – „Weekend z Gwiazdą”. Bohaterem pierwszej, urodzinowej, odsłony będzie sam Krzysztof Krawczyk, obchodzący w tym roku jubileusz pięćdziesięciolecia pracy artystycznej. W sobotę 12 kwietnia i niedzielę 13 kwietnia wyemitowany zostanie ekskluzywny wywiad Marka Sierockiego z gwiazdą tego weekendu. W podzielonej na części rozmowie Krzysztof Krawczyk podsumowuje swoją artystyczną drogę, opowiada o swoich przyjaciołach a także… przybliża kilka historii, o których dotychczas nigdy nie wspominał w żadnym z dotychczasowych wywiadów.

Przez cały weekend, 12-13 kwietnia, TVP Rozrywka prezentować będzie fragmenty najlepszych występów Krzysztofa Krawczyka, w tym słynnego, sopockiego koncertu z Goranem Bregovicem. Z kolei w sobotę, o godzinie 22:35, zaprezentowany zostanie koncert „To, co dał mi los…”, podczas którego popularne utwory Krzysztofa Krawczyka będą rozbrzmiały w symfonicznych aranżacjach. Natomiast w niedzielę, Rozrywka pokaże jubileuszowy koncert nieschodzącego ze sceny od 50 lat wokalisty, „To, co w życiu ważne”, zarejestrowany podczas Sopot Festival w 2004 roku.

W ciągu 12 miesięcy działalności kanał TVP Rozrywka wyemitował ponad 7 tysięcy godzin programu, a widzowie docenili zaproponowaną im ofertę. Wśród cieszących się największą popularnością programów znalazły się m.in. show „Marcin Daniec i jego hity” czy „N jak Neo-Nówka”, które zgromadziły przed telewizorami ponad pół miliona widzów. Wierną i liczną widownię mają też bieżące powtórki największych kabaretonów, emitowanych kilka godzin po premierze w TVP1/HD czy TVP2 HD. Przykładowo ubiegłoroczne kabaretowe widowisko na opolskim festiwalu obejrzało w TVP Rozrywka prawie 400 tys. widzów, co dało jej ponad 5 procent udziału w rynku.

Dziś ramówka TVP Rozrywka, to regularnie emitowane audycje satyryczne, występy kabaretowe, programy typu talk-show, audycje muzyczne, teleturnieje, a także programy na żywo, jak choćby pokazywane od 7 marca br. „Kulisy Dzięki Bogu już Weekend”.

Od niedawna TVP Rozrywka może pochwalić się także własnymi produkcjami. Pierwszymi były: „W rytmie disco”, program prowadzony przez Marka Sierockiego, „Muzeum polskiej piosenki czyli historia jednego przeboju” czy „Zrób sobie gębę”, autorski program karykaturzysty Tomasza Brody. Wiosną ruszył też projekt Alicji Resich-Modlińskiej – „A la Show”, a także satyryczny cykl „Szperacze.tv”

TVP Rozrywka to drugi – po TVP Seriale – kanał funkcjonujący i tworzony w ramach struktur TVP2.

Od 1 stycznia do 27 marca 2014 roku według udziałów w grupie 4+ kanał TVP Rozrywka znalazł się już na 7. miejscu z wynikiem 0,84%.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *