„Komadoria” na antenie TVP Historia

Już w czwartek (4 października 2012) o godzinie 21:00 TVP Historia przeniesie nas w mroki średniowiecza, a to stanie się za sprawą serialu pt. „Komandoria”. Seria opowiada o przygodach rycerzy z burgundzkiej komturii d’Assier poszukujących mitycznego skarbu Templariuszy. Intryga nie ogranicza się jednak do wątku detektywistycznego. W „Komandorii” zobaczymy zacięte bitwy i szaleńcze pościgi. Trup ściele się gęsto, a romanse są tak namiętne, że ściągają uwagę Wielkiej Inkwizycji.

Jest rok 1375. Burgundzka komturia d’Assier, słynna warownia Zakonu Szpitalników, ma chronić ludzi przed angielskimi żołdakami, rabusiami i głodem. W rzeczywistości rycerze bezlitośnie ściągają podatki z poddanych finansując w ten sposób swe grzeszne rozrywki, jak i sam Zakon oraz krucjaty przeciw niewiernym. Wojna kosztuje, a z wieśniaków wiele wycisnąć się nie da. Rycerze rozpoczynają poszukiwania legendarnego skarbu Templariuszy – poprzednich właścicieli zamku d’Assier. Szpitalnicy wiedzą, że skarbiec ukryty jest gdzieś na terenie komturii. Identyczną wiedzą dysponują też ich odwieczni rywale…

Oba zakony wyznaczają śmiałków mających znaleźć bajeczny skarbiec. Szpitalnicy postawili na przystojnego kapitana Thomasa Cortemaina. Ich rywale – na piękną baronową Constance de Montet żonę potężnego barona Geoffroya de Monteta. Cortemain jako dziecko podkochiwał się w dziewczynie i chętnie odnowiłby z nią znajomość. Thomas szybko odkrywa, że nie tylko on zabiega o serce baronowej. Rywalizuje także z… zakochaną w swej pani pokojówką. Służąca gra podwójną rolę – wcale nie jest zwykłą dziewczyną z gminu, tylko potężną strażniczką skarbu Templariuszy.

Młody kapitan zamierza zdobyć i skarb i ukochaną dziewczynę. Uwodzi ją i namawia do unieważniena małżeństwa. W tym czasie w niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają ginąć ludzie powiązani z tajemnicą Zakonu Templariuszy.

Mieszkańcy komturii nie wiedzą, co sądzić o tych zgonach. Sądzą, że stoją za nimi diabelskie moce karzące ludzi za wyuzdanie, rozwiązłość, chciwość i bluźnierstwa. Pewnego dnia znika także pokojówka baronowej de Montet. Constance nie wie, kto się do tego przyczynił – zazdrosny mąż, narwany kochanek, a może Templariusze? Zaczyna się zastanawiać, czy nie powinna zabić kapitana? Czy kapitan przeżyje? Dowiemy się tego w TVP Historia w czwartkowy wieczór.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *