„Niedziela z… Wojciechem Jagielskim” w TVP Kultura

Niedzielne spotkanie w TVP Kultura z reporterem, publicystą i pisarzem Wojciechem Jagielskim. Pretekstem do spotkania z nim jest wydana właśnie książka „Wypalanie traw” – zapis wieloletniej obserwacji i doświadczeń wyniesionych z RPA.

Jagielski twierdzi, że Republika Południowej Afryki to jego ulubiony kraj. Dla czytelnika jego książka to przewodnik po tym, jak rozumieć dramat podziałów społeczeństwa RPA. Dla Wojciecha Jagielskim to swoisty powrót do źródeł. Afrykanistyka była kierunkiem, który studiował równolegle z dziennikarstwem. Wyjazd na początku lat 90. do RPA był pierwszym dużym reporterskim zleceniem, który Wojciech Jagielski realizował jako dziennikarz „Gazety Wyborczej”.

Wszystko to jest świetnym pretekstem, aby porozmawiać z Wojciechem Jagielskim o jego fascynacjach odległymi światami, o sensie i etyce zawodu dziennikarza, a także o ambicjach pisarskich autora pięciu książek reporterskich.

W spotkaniu wezmą udział również synowie Wojciecha Jagielskiego – Piotr i Michał. O godzinie 18:05 w ramach pasma TVP Kultura zaprasza na film „Idź do Luizy” opowiadający o nędzy i bogactwie, zagrożeniu i wygodzie, czarnych i białych.

„Niedziela z… Wojciechem Jagielskim”

Emisja: niedziela, 30 września, od godziny 17:30
Powtórka: poniedziałek, 1 października, godzina 1:45

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *