Rozmowa ze Zbigniewem Brzezińskim w TVP INFO

W sobotę 29 czerwca o godzinie 21:00 TVP INFO w ramach programu „Kod dostępu” wyemituje rozmowę Barbary Czajkowskiej z prof. Zbigniewem Brzezińskim, amerykańskim politologiem polskiego pochodzenia, sowietologiem, geostrategiem, w latach 1977-1981 doradcą prezydenta USA J. Cartera ds. bezpieczeństwa narodowego. Zbigniew Brzeziński udzielił wywiadu telewizji publicznej jako jedynej stacji telewizyjnej w Polsce.

Jest to bardzo interesujący wywiad, stąd też gorąco zachęcam do jego oglądania – mówi Barbara Czajkowska, autorka „Kodu dostępu”. – Zbigniew Brzeziński zwraca m.in. uwagę na złożoność światowej dyplomacji i na to, w jaki sposób odczytywać poszczególne decyzje i gesty polityków. –

W czasie programu „Kod dostępu” poruszono wiele kwestii dotyczących globalnej polityki. Sporo czasu poświęcono obecnemu kryzysowi gospodarczemu i jego wpływowi na relacje Europy i Ameryki, a także na pozycje tych kontynentów w świecie. Prof. Zbigniew Brzeziński odniósł się także do kontaktów Stanów Zjednoczonych z Rosją i sporu japońsko-chińskiego o wyspy Senkaku. W trakcie rozmowy red. Czajkowskiej z prof. Brzezińskim nie mogło zabraknąć dyskusji o miejscu Polski w Europie i Unii Europejskiej, a także pozycji naszego kraju w stosunku do największego sojusznika – USA.

Prof. Zbigniew Brzeziński jest gościem honorowym odbywającego się w dniach 26-28 września w Sopocie Europejskiego Forum Nowych Idei – międzynarodowej konferencji wybitnych przedstawicieli świata biznesu, kultury i polityki. Telewizja Polska jest partnerem strategicznym i patronem medialnym tego ważnego wydarzenia.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *