1 października Telewizja Kino Polska zaprezentuje się widzom w nowej, milszej odsłonie. Zmieniona oprawa plastyczna i muzyczna kanału, format nadawania dostosowany do standardu 16:9 i odświeżona oferta programowa – to tylko niektóre z rewelacji, jakie stacja przygotowała dla nas na nowy sezon.

1 października Telewizja Kino Polska zmienia format nadawania z 4:3 na 16:9 i wprowadza na antenę nową oprawę, przygotowaną przez studio Human Ark.  – To grafika z klasą; każdy, kto na nią spojrzy, poczuje dobrą energię i uśmiech! – zapewnia Joanna Rożen-Wojciechowska, dyrektor programowa stacji.

Jasne, pastelowe kolory, animacje utrzymane w klimacie retro, ale bardzo współcześnie podanym i ścieżka dźwiękowa, która przypomina najlepsze lata w historii polskiej muzyki filmowej – to główne atuty nowej identyfikacji kanału.

Wiele atrakcji widzowie znajdą też dla siebie w ramówce stacji. Fani polskiego kina docenią na pewno cykl “Kino w wersji de Luxe”. – Pokazujemy w nim filmy po korekcji barwnej i cyfrowej rekonstrukcji – mówi Joanna Rożen-Wojciechowska. – To bardzo zróżnicowany repertuar: od klasyki w rodzaju “Krzyżaków” przez arcydzieła takie jak “Pociąg”, “Jowita” czy “Wodzirej” aż po filmy lżejsze – “Giuseppe w Warszawie”, “Szatana z siódmej klasy” i “Nie ma róży bez ognia”. Dzięki koordynowanemu przez Cyfrowe Repozytorium Filmowe projektowi KinoRP wszystkie one lśnią znowu dawnym blaskiem!

Jak miłe oku są piękne polskie aktorki, można sobie przypomnieć w środowym cyklu “Dziewczyny do wzięcia” (co tydzień o 20:15). Pola Raksa, Barbara Brylska, Elżbieta Czyżewska czy Anna Dymna – bez tych pań polskie kino byłoby zdecydowanie uboższe!

Lata przedwojenne powrócą w nowych odcinkach programu “W Iluzjonie” – w każdą niedzielę o 11.00. Jesienią zobaczymy tu m.in. komedię “Czy Lucyna to dziewczyna?” i słynną “Trędowatą”.

W “Kryminalne czwartki” czekają na nas tak sensacyjne tytuły, jak “Konsul” czy zrekonstruowany cyfrowo “Wielki Szu”, ze wspaniałą rolą Jana Nowickiego.

Piątkowe wieczory warto spędzić z kinem wojennym. W cyklu “Oblicza wojny” zobaczymy m.in. “Jarzębinę czerwoną” i “Szwadron” Juliusza Machulskiego z Radosławem Pazurą.

Na antenie Telewizji Kino Polska nie może też oczywiście zabraknąć kultowych polskich seriali. W “Serialowe wtorki” hit goni hit: “Kariera Nikodema Dyzmy”, “Pogranicze w ogniu”, “Wojna domowa”, “Polskie drogi”… – do tych tytułów warto powracać!

W nowym sezonie stacja nadal chce łączyć przed telewizorami pokolenia, inspirować widzów do rodzinnych wspomnień i dawać im przyjemność oglądania wspaniałego polskiego kina. Jej odmienione oblicze mieszkańcy Warszawy będą mogli podziwiać z bliska podczas Retrosoboty z Telewizją Kino Polska. 6 października od 14:00 w Café Kulturalna w Pałacu Kultury będzie można spotkać dziennikarzy i twórców związanych ze stacją oraz skorzystać z przygotowanych na ten dzień retro atrakcji.

Źródło: Kino Polska TV