„Komórki jajowe – dar życia” – styczniowa premiera na CBS Reality

Dla milionów kobiet droga do poczęcia zdrowego dziecka wiąże się z wyborem, którego nigdy sobie nie wyobrażały: akceptacją tego, że ich linia genetyczna wygaśnie, a jedyną możliwością na zajście w ciążę jest skorzystanie z komórki jajowej innej kobiety. Dawstwo pozwala na powołanie nowego życia. Temat jest aktualny i kontrowersyjny, a związane z nim decyzje są niezwykle trudne. Zjawisko to redefiniuje znaczenie pojęcia „nowoczesna rodzina”. „Komórki jajowe – dar życia” to przełomowy i wciągający serial, który przedstawia losy osób zaangażowanych w tworzenie rodzin dzięki adopcji komórek jajowych. Premiera serii już 13 stycznia o 16:00 na kanale CBS Reality, kolejne odcinki w dni powszednie o 16:00 (do 24 stycznia).

Sprawdź ofertę kanału CBS Reality w PROGRAMIE TV

W serii „Komórki jajowe – dar życia” poznamy historię pełnych nadziei rodziców latami zmagających się z poczęciem dziecka, którzy dzięki rozwojowi medycyny i zdrowym jajeczkom młodych kobiet, wreszcie będą mogli zrealizować swoje marzenie o potomstwie. Opowiedziane w programie historie są wyjątkowe i przejmujące. Każda z nich jest autentyczna, poruszająca, jednak nigdy nie jest taka sama. Zarówno rodzice, jak i dawczynie mają swoje marzenia i dylematy. Obserwujemy z bliska ich zmagania splatające się w złożoną i fascynującą opowieść, której wspaniałym rezultatem jest nowe życie.

W 1. odcinku serii poznajemy Heidi, która jest matką samotnie wychowującą syna. Kobieta pragnie mieć drugie dziecko. Jednak los wydaje się mieć wobec niej inne plany, ponieważ Heidi jest nosicielką genu zespołu łamliwego chromosomu X, który powoduje upośledzenie funkcji poznawczych i ma jedynie 50% szans na urodzenie zdrowego potomka. Droga do posiadania upragnionego dziecka jest zatem bardzo długa i wyboista. Heidi pozbawiona pomocy rodziny, która nie popiera jej decyzji o ponownym zajściu w ciążę, zmaga się z przeciwnościami losu.

Idealnym rozwiązaniem okazuje się dawstwo komórek jajowych. Jednak poszukiwanie odpowiedniej dawczyni to bardzo długi i skomplikowany proces. Trzy pierwsze kobiety, które Heidi brała pod uwagę, rezygnują z ofiarowania jej swoich jajeczek. Natomiast czwarta kandydatka to bardzo ryzykowny wybór…

Czy Heidi podejmie ryzyko, a może zacznie cały proces od nowa? O tym będzie można się przekonać już w poniedziałek 13 stycznia o 16:00 w premierowym odcinku serii „Komórki jajowe – dar życia”. Kolejne odcinki serii w dni powszednie o 16:00.

Źródło: CBS Reality

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *