Startuje plebiscyt „Piosenki 95-lecia Polskiego Radia”

Startuje jubileuszowy plebiscyt Polskiego Radia. Od czwartku 2 stycznia słuchacze będą mogli wybierać swoje ulubione polskie piosenki spośród 95 wskazanych przez dziennikarzy muzycznych Jedynki, Dwójki, Trójki i Czwórki. Wszystkie one znajdą się na stronie 95.polskieradio.pl, gdzie można będzie głosować. Utwory, które zbiorą największą liczbę głosów, zostaną na nowo zaaranżowane przez znakomitych muzyków Adama Sztabę i Krzysztofa Herdzina, a usłyszymy je w wykonaniu wybitnych wokalistów.

„Piosenkami 95-lecia” rozpoczynają się obchody jubileuszu Polskiego Radia. Głosowanie potrwa do 31 stycznia, wyróżnione utwory w nowych aranżacjach i wykonaniach trafią na dwupłytowy album wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Znajdą się na nim także ulubione piosenki słuchaczy w oryginalnych wersjach.

Zasady zabawy są proste – jeden głos to jeden punkt. Głosować można wyłącznie na specjalnej, jubileuszowej stronie 95.polskieradio.pl, wybrany utwór można wskazać raz dziennie. Wyniki poznamy 1 lutego – przypomnijmy, że właśnie tego dnia w roku 1925 została nadana pierwsza audycja radiowa. Wybrane przez uczestników plebiscytu utwory otrzymają nie tylko status ulubionych piosenek 95-lecia, ale również „drugie życie” dzięki nowym aranżacjom Adama Sztaby i Krzysztofa Herdzina oraz nowym interpretacjom wokalnym. 95 piosenek polskich wykonawców dziennikarze muzyczni Polskiego Radia wybrali spośród wszystkich powstałych w latach 1925 – 2019.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *