Koncert EastWest Rockers w Czwórce

W najbliższą sobotę 2 sierpnia o godzinie 18:00 w „Ministerstwie Dźwięku” wystąpi od lat działający na polskiej scenie reggae zespół EastWest Rockers.

Grupa EastWest Rockers zaczynała od lokalnych imprez w Opolu, ale fama o jakości granych przez nią koncertów szybko rozniosła się po Polsce i jeszcze przed wydaniem pierwszej płyty skład występował w całym kraju.

Debiutancki album „Ciężkie Czasy” ukazał się pod koniec 2006 roku. Płyta przez wielu uważana jest za przełomową dla polskiej sceny reggae – nie tylko ze względu na dobór riddimów i talent wokalistów, ale też dzięki brzmieniu całości, za które odpowiedzialny był Pioneer z Germaican Rec.

Świeże dźwięki modern roots i dancehallu oraz oryginalna „nawijka” łącząca jamajski i polski slang trafiły na swój czas. EastWest Rockers szybko zbudowało mocną pozycję na rynku, docierając nie tylko do fanów reggae, ale też wychodząc poza swoją niszę.

Druga płyta formacji „Jedyna Broń” (2008) również uzyskała bardzo dobre recenzje. Do brzmień granych przez grupę dołączył hip-hop i R’n’B, a produkcja wokali weszła na jeszcze wyższy poziom. Na płycie pojawili się gościnnie m.in. Promoe czy Grubson.

Czwórka zaprasza do wysłuchania i oglądania koncertu 2 sierpnia o godzinie 18:00.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *