Koncert Fair Weather Friends w Studiu Czwórki

W sobotę, 29 października 2016 roku o godzinie 16:00 w Czwórkowym Studiu wystąpi na żywo zespół alternatywny Fair Weather Friends. Słuchacze będą mogli zdobyć wejściówki na to wydarzenie w audycjach „Muzyczny Lunch” i „Off Control” oraz na profilach społecznościowych stacji. Transmisja koncertu na antenie Czwórki, stronie czworka.online oraz Czwórkowym Facebooku.

Na przestrzeni lat koncertowe Studio Czwórki było miejscem wyjątkowych występów zarówno artystów o ugruntowanej pozycji na rynku, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynali swoją karierę w branży muzycznej. Tym razem na Czwórkowej scenie zagra zespół Fair Weather Friends.

Muzycy pochodzący z Czeladzi czerpią całymi garściami z muzycznego dziedzictwa tanecznych brzmień lat 70. i 80. oraz współczesnej elektroniki. Na alternatywnej mapie Polski zespół pojawił się w 2011 roku. Grupa zyskała uwagę publiczności i prasy muzycznej dzięki energetycznym występom pełnym nieoczekiwanych zwrotów akcji. Pomimo elektronicznego instrumentarium w Fair Weather Friends da się wyczuć ducha punk rocka.

Po zaskakująco dobrym przyjęciu debiutanckiej EP-ki „Eclectic Pixels”, zawierającej przebój „Fortune Player” i granej przez wiele stacji radiowych w Polsce, Fair Weather Friends stali się gośćmi największych festiwali muzycznych, grając m.in. na: Open’er Festival, Free Form Festival, Orange Warsaw Festival i Coke Live Music. Muzycy odwiedzili także New Fall Festival w Düsseldorfie i zagrali kilka koncertów we Francji, Niemczech, na Węgrzech i w Czechach. We wrześniu 2014 roku grupa zaprezentowała swój debiutancki album pt. „Hurricane Days”, który zebrał wyłącznie pozytywne recenzje w prasie muzycznej. Obecnie muzycy przygotowują nowy krążek. 18 września 2016 roku zespół opublikował pięć nowych piosenek – minialbum został udostępniony w Internecie pod tytułem „Hello Sunday”.

Fair Weather Friends zagrają w Studiu Czwórki 29 października o godzinie 16:00. Staja zaprasza do wysłuchania koncertu na antenie i obejrzenia na stronie czworka.online oraz na Czwórkowym Facebooku.

Wejściówki na koncert można zdobyć w audycjach „Muzyczny Lunch” od poniedziałku do piątku o godzinie 13:00, a także w „Off Control” w poniedziałek o godzinie 22:00 oraz na Facebooku i Instagramie Czwórki. Warto również śledzić facebookowy fanpage zespołu Fair Weather Friends.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *