Koncert Gaby Kulki na antenie Polskiego Radia RDC

W piątek 20 marca 2015 roku o godzinie 20:00 Polskie Radio RDC zaprasza słuchaczy na transmisję koncertu Gaby Kulki. Występ promujący płytę „The Escapist” odbędzie się w warszawskim Och-Teatrze.

Gaba Kulka śpiewa, pisze piosenki i gra na fortepianie. Jej muzykę można określić mianem progresywnego popu: pstrokata mieszanka gatunków, od fortepianowego rocka, przez jazz, po weillowski kabaret. Dotychczas wydała cztery autorskie płyty. Koncertuje w całej Polsce, występowała także w Londynie, Berlinie, Kolonii, Frankfurcie, Pradze, Oslo i Tajpej. Chętnie współpracuje z innymi artystami, czego wynikiem jest m.in. retro-popowy „Sleepwalk” duetu Kucz/Kulka, album piosenek Wojciecha Młynarskiego nagrany z projektem Młynarski Plays Młynarski, „The Saintbox” z pogranicza jazzu i folku współtworzony z Olem Walickim, płyta coverów Iron Maiden „Baaba Kulka”, a także – nagrany również z zespołem Baaba – zestaw zapomnianych perełek polskiego big-beatu „Piastelsi”. Gaba jest też autorką piosenek, które znalazły się płytach artystów takich jak Hey, Smolik, czy Reni Jusis.

Podczas koncertu w Och-Teatrze artystka zaprezentuje zarówno znane przez fanów piosenki, jak i materiał z najnowszej płyty „The Escapist” wydanej we wrześniu 2014 roku.

W poniedziałek 16 marca Gaba Kulka była gościem Markowego Programu RDC. Wcześniej o koncercie opowiadała Maria Seweryn. Nagrania rozmów dostępne są pod adresem: http://rdc.pl/publicystyka/markowy-program-porady.

Źródło: Polskie Radio RDC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *