Koncert grupy Strachy na Lachy w radiowej Trójce i online

Walentynki 2016 roku w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej były dniem szczególnym – na scenie pojawiła się grupa Strachy na Lachy, która odebrała platynową płytę za album „Piła tango”, jednocześnie świętując reedycję tego wydawnictwa, rozszerzoną o remiksy. W najbliższą niedzielę, 27 czerwca, Trójka przypomni ten wyjątkowy koncert sprzed 5 lat. Początek wydarzenia o godz. 19.05. Emisja na antenie Trójki oraz – w formie streamingu wideo – na: stronie www.trojka.polskieradio.pl, Facebooku stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

Strachy na Lachy to formacja założona w 2001 roku przez Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego i Andrzeja „Kozaka” Kozakiewicza z grupy Pidżama Porno. Pierwszy skład uzupełnili: basista Longin Bartkowiak i gitarzysta Mariusz Nalepa. Do grupy dołączyli Rafał „Kuzyn” Piotrkowiak – perkusja oraz Sebastian „Anem” Czajkowski – klawisze. W grudniu tego samego roku ukazała się ich debiutancka płyta „Strachy na Lachy”.

W styczniu 2005 roku zespół rozpoczął pracę nad albumem „Piła tango”. Pierwszym singlem z płyty był „Dzień dobry, kocham Cię”, czyli największy przebój w karierze zespołu. Kolejnymi wydawnictwami Grabaża i kolegów były: „Autor” (covery utworów Jacka Kaczmarskiego; 2007), „Zakazane piosenki” (polskie utwory z lat 80.; 2008) i „Dodekafonia” (2010). Za ten ostatni krążek grupa uhonorowana została Mateuszem Trójki, w której studiu koncertowym odebrała Platynową Płytę. Jej dyskografię uzupełniają: kompilacja „Dekada” (2011) oraz studyjne produkcje „!TO!” (2013) i „Przechodzień o wschodzie” (2017).

W tym roku Strachy na Lachy świętują 20-lecie działalności i wróciły do koncertowania.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *