Pierwsze urodziny TVP Kultura 2

W sobotę, 26 czerwca platforma streamingowa TVP Kultura 2 świętuje swoje pierwsze urodziny. Tego dnia nie tylko zainauguruje swoją letnią ramówkę, ale również rozpocznie emisję programu całą dobę oraz poszerzy swoją dostępność.

Sprawdź ofertę kanałów TVP w PROGRAMIE TV

TVP Kultura 2 startując w pandemicznych realiach, musiała sprostać wyzwaniom i zastąpić sale kinowe, koncertowe i teatralne. Platforma z sukcesem promuje kulturę na najwyższym poziomie. Po roku nadawania internetowy kanał nadal rośnie w siłę, a oferta programowa ciągle się rozwija.

W dniu naszych urodzin wydłużymy nadawanie do 24 godzin, będziemy więc dostępni dla naszych widzów z najlepiej wyselekcjonowaną propozycją programową o każdej porze dnia i nocy – mówi Kalina Cyz, redaktor naczelna TVP Kultura 2.

Wydłużenie czasu emisji wiąże się z rozpoczęciem działalności kanału na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie kanał będzie dostępny przez 12 godzin każdego dnia.

Pomysł na pojawienie się w USA powstał z myślą o Polonii, która niewątpliwie tęskni za rodzimą kulturą. Warto pamiętać, że kolejne pokolenia Polaków rodzą się za oceanem i to także im chcemy wyjść na spotkanie, przynosząc to, co w polskiej kulturze najlepsze – mówi Kalina Cyz, redaktor naczelna TVP Kultura 2.

Platforma streamingowa przygotowała propozycje programowe tak, by w jak największym stopniu zbliżyć Polskę do Stanów Zjednoczonych. Premierowe wydanie „Informacji kulturalnych”, które prezentują wiadomości o scenie artystycznej w kraju, czy „Zakochaj się w Polsce” – seria podróżnicza, która popularyzuje wiedzę o zakątkach kraju, to ważne elementy rozpoczynające codzienną emisję w USA. Wśród nowych propozycji nie zabraknie publicystyki oraz programów muzycznych, a wieczory poświęcone będą filmom i serialom polecanym przez redakcję TVP Kultura 2. Pojawi się także pasmo „Filmy po rekonstrukcji” z kultowymi polskimi filmami po cyfrowej korekcji obrazu i dźwięku. Nie lada gratką dla widzów będą również pasma literackie oraz kulinarne. Istotną częścią programu w weekendy będą niedzielne poranne pasma „Od ucha do ucha”, w których emitowane będą dla dzieci i młodzieży programy rozrywkowe, koncerty oraz seriale animowane. Pojawią się one również w wersji wieczornej, w paśmie „Kulturalna dobranocka”.

W letniej, całodobowej ramówce TVP Kultura 2 nie zabraknie również nowości. Pojawi się nowe pasmo, które będzie przeglądem wybranych programów kulturalnych z oferty oddziałów terenowych TVP. Nie zabraknie polskich seriali, takie jak: „Czas Honoru”, „Osiecka”, czy „Głęboka woda”. W paśmie „Komediowe lato” o dobry nastrój widzów zadbają reżyserzy Jerzy Gruza oraz Stanisław Bareja, a muzyczne doznania zapewnią „Filharmonia TVP Kultura 2” oraz „Letnia Scena Muzyczna”.

TVP Kultura 2 będzie dostępna w Stanach Zjednoczonych od soboty, 26 czerwca 2021 r. między 18:00 a 6:00 strefy czasowej Chicago (GMT-5).

Platforma streamingowa dostępna jest pod adresem: https://kultura2.tvp.pl/

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *