Koncert „Jazz.PL” w radiowej Dwójce i online: Marek Napiórkowski i sentymentalna podróż w przeszłość

Mam taką rzadką przypadłość, że lubię swoje płyty. A „Wolno” to krążek, który osiągnął chyba największy sukces, bo stał się Złotą Płytą w tych pięknych czasach, kiedy fonografia była dla ludzi znacznie ważniejsza – zapowiada Marek Napiórkowski, który w kolejnej odsłonie cyku „Jazz.PL” zagra utwory z albumu sprzed 14 lat. Transmisja koncertu w piątek 6 sierpnia na antenie Dwójki oraz – w formie streamingu wideo – na Facebooku, kanale YouTube stacji oraz na stronie dwojka.polskieradio.pl. Początek wydarzenia o godz. 18.00.

Marek Napiórkowski jest czołowym gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów. W 2019 roku został uhonorowany statuetką Fryderyka w kategorii Muzyka Dziecięca i Młodzieżowa za album „Szukaj w snach” nagrany z Natalią Kukulską. Ma również na koncie wiele nominacji solowych do tej nagrody – zwłaszcza w kategoriach jazzowych. Grał na ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami. Na jego solowych płytach pojawili się m.in.: Chris Potter, Clarence Penn, Grégoire Maret, Mino Cinelu, Manuel Valera, Anna Maria Jopek, Leszek Możdżer, Adam Pierończyk. Koncertował na całym świecie.

Podczas koncertu z cyklu „Jazz.PL” w Studiu S-3 Polskiego Radia usłyszymy jego znakomitą płytę „Wolno”, nagraną w 2007 roku i będącą „apoteozą chwili i pochwałą czystego, akustycznego brzmienia i piękna, jakie w nim tkwi od zawsze, poza czasem” – czytamy w opisie albumu.

Razem z Markiem Napiórkowskim na scenie wystąpią: Andrzej Święs – kontrabas, Krzysztof Dys –fortepian, Sebastian Frankiewicz – perkusja oraz Jerzy Małek – trąbka. – Będzie to sentymentalna podróż do roku 2007 z muzyką akustyczną i kojącą – zapowiada Marek Napiórkowski.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *