Koncert Kate Liu w radiowej Dwójce

Ten tydzień radiowa Dwójka zakończy atrakcyjnym muzycznym akcentem. W niedzielę, 29 listopada 2015 roku o godzinie 19:00, zaprosi do wysłuchania koncertu Kate Liu, zdobywczyni III miejsca na tegorocznym Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina oraz nagrody Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków. Laureatka zagra w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego, a towarzyszyć jej będzie Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Michała Klauzy.

W pierwszej części niedzielnego wieczoru Kate Liu wystąpi z solowym recitalem, w programie którego znajdą się utwory Fryderyka Chopina: Ballada f-moll op. 52, trzy Mazurki z op. 56: H-dur, C-dur i c-moll oraz Polonez-fantazja As-dur op. 61. W części drugiej, wspólnie z Polską Orkiestrą Radiową pod batutą Michała Klauzy, wykona I Koncert fortepianowy e-moll op. 11 Chopina. W przerwie rozmowa z artystką przeprowadzona przez Hannę Szczęśniak, a do wysłuchania całości zaproszą Róża Światczyńska i Marcin Majchrowski.

Kate Liu urodziła się w 1994 roku w Singapurze. Kształciła się w Instytucie Muzyki w Chicago u Alana Chowa, Micah Yui i Emilia del Rosario. Obecnie przygotowuje dyplom licencjacki w Curtis Institute of Music pod kierunkiem Roberta McDonalda. Jest laureatką III Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego regionu Azji i Pacyfiku, konkursów w Montrealu, Eastman School of Music, w Hilton Head, im. Thomasa i Evon Cooperów w Oberlin, Nowym Jorku, Konkursu Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Gry Fortepianowej (MTNA) oraz Międzynarodowego Konkursu w Luizjanie. Dwukrotnie, w 2011 i 2012 roku, otrzymała stypendium Amerykańskiej Fundacji Chopina. Wystąpiła z recitalami w Nowym Jorku (Carnegie Hall, Subculture Arts Underground, Salmagundi Club, Temple Emanu-El i in.) oraz Waszyngtonie (Kennedy Center, Phillip’s Collection), na antenach telewizji (WTTW Chicago) i radia (w programie „From the Top” publicznej rozgłośni amerykańskiej oraz w audycji chicagowskiego radia WFMT). W Symphony Center w Chicago wykonała na cztery ręce z Lang Langiem Fantazję f-moll Schuberta. Koncertowała z orkiestrami Daegu (Korea Płd.), Montrealu, Cleveland, Hilton Head, Evanston, Skokie Valley i Filharmonii w Rochester.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *