Koncert Kolędowy Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej w Dwójce

W sobotę 30 grudnia Dwójka zaprosi miłośników polskich kolęd i pastorałek do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego na spotkanie z Warszawską Orkiestrą Sentymentalną. Transmisja na antenie Programu 2 od godz. 19.00.

Na zakończenie 2017 roku młodzi warszawscy muzycy, specjalizujący się w repertuarze przedwojennym, przygotowali wyjątkowy koncert złożony z najbardziej lubianych i najchętniej nuconych w rodzinnym gronie polskich kolęd i pastorałek, które znalazły się na ich najnowszej płycie pt. „Śpiewnik kolędowy”. Członkom Orkiestry bardzo zależy na tym, by płyta ta była dla wszystkich punktem wyjścia do wspólnego, domowego śpiewania. Pierwsza próba już w najbliższą sobotę…

W programie sobotniego koncertu są takie utwory jak: „Dzisiaj w Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy śliczna Panna”, „W żłobie leży”, „Kolęda Hetmańska”, „Bóg się rodzi” i wiele, wiele innych. Koncert poprowadzą dobrze znani z radiowej anteny Klaudia Baranowska i Piotr Kędziorek.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zdobywający coraz większą popularność zespół rozsmakowany w szlagierach przedwojennej Warszawy. Członkowie zespołu przyznają, że największą inspirację stanowią dla nich piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka. Z dwudziestolecia międzywojennego wybierają przede wszystkim utwory, które pojawiły się w głośnych filmach lub na scenach kabaretowych i teatralnych – wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy. Zespół zachowuje styl i ponadczasowy urok tych melodii, dodając im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna zadebiutowała na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w 2015 roku, a rok później, dzięki zaangażowaniu fanów na portalu odpalprojekt.pl oraz wsparciu Programu 2 Polskiego Radia, ukazał się jej debiutancki album pt. „Umówmy się na dziś”.

W maju 2017 roku debiutancka płyta warszawskich muzyków „Umówmy się na dziś” otrzymała trzecią nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku organizowanym przez Program Drugi Polskiego Radia w ramach festiwalu „Nowa Tradycja”. Kolejnym majowym wyróżnieniem dla ich debiutu stały się Wirtualne Gęśle – według internautów była to najlepsza folkowa płyta 2016 roku. W październiku 2017 roku Orkiestra wydała drugą płytę „Tańcz mój złoty”, poświęconą muzyce tanecznej. Najnowsza płyta zawiera głównie repertuar kolędowy.

Koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej – 30 grudnia, godz. 19.00 – 20.30, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, ul. Modzelewskiego 59. Bilety do kupienia na stronie www.sklep.polskieradio.pl lub przed koncertem w kasie.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *