„Koncert Kolektywów” w Telewizji Polskiej

W piątek, 21 czerwca o godz. 21:00 TVP Kultura, TVP Kultura 2 i TVP Polonia zapraszają widzów na transmisję „Koncertu Kolektywów”, podczas którego polscy artyści zaśpiewają w duetach z zagranicznymi piosenkarzami. Na scenie pojawią się m.in.: Paweł Domagała, Kasia Lins, Tomek Makowiecki, Gizmo Varillas z Hiszpanii czy Lubomyr Melnyk z Ukrainy.

Sprawdź godziny transmisji „Koncertu Kolektywów” w PROGRAMIE TV

W tym roku podczas „Koncertu Kolektywów” wystąpią: Kasia Lins, Paweł Domagała, Tomek Makowiecki oraz Łukasz L.U.C. Rostkowski – zdobywca prestiżowych nagród i wyróżnień muzycznych w kraju, który zaprezentuje się z Rebel Babel Orchestra. Polskim wykonawcom będą towarzyszyć m.in.: Gizmo Varillas (Hiszpania), Lubomyr Melnyk (Ukraina) czy Palina (Białoruś). Na scenie wystąpi również ukraiński zespół Antytila, którego wykonawca Taras Topolia, nagrał piosenkę „2step” z Edem Sheeranem oraz wystąpił z Bono, podczas nieoczekiwanego koncertu w kijowskim metrze w maju 2022 roku.

Temat przewodni koncertu – „Przemiany Zmiany” symbolizuje tworzenie nowej, wspólnej, artystycznej przestrzeni.

„Koncert Kolektywów” odbywa się w ramach festiwalu Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury. Jest to największy na Podkarpaciu i jeden z najciekawszych interdyscyplinarnych festiwali kulturalnych w Polsce. Każda edycja festiwalu składa się z „Koncertu Głównego”, który obejmuje „Koncert Otwarcia” i „Koncert Kolektywów” oraz projektów artystycznych rozgrywających się w przestrzeni miejskiej. Czternasta edycja tego wydarzenia odbędzie się w dniach 21-23 czerwca w Rzeszowie.

Sprawdź ofertę kanału TVP Kultura w PROGRAMIE TV

Transmisja „Koncertu Kolektywów” w piątek, 21 czerwca o godz. 21:00 w TVP Kultura, TVP Kultura 2 i TVP Polonia. Retransmisja wydarzenia w niedzielę, 23 czerwca o godz. 20:05 w TVP 2.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *