Koncert Krzysztofa Ścierańskiego w ramach cyklu „Scena Szpilmana – Jedynka Live!”

We wtorek 26 lutego odbędzie się drugi koncert z nowego cyklu kameralnych spotkań z muzyką i artystami z całego świata „Scena Szpilmana – Jedynka Live!”. Kameralne, muzyczne spotkania transmitowane są zawsze kilka minut po godz. 20.00 w paśmie „Tu jest muzyka” w Programie 1 Polskiego Radia. Gwiazdą kolejnego wieczoru muzycznego będzie Krzysztof Ścierański – gitarzysta, kompozytor i aranżer, obchodzący w tym roku 40-lecie pracy artystycznej.

To jedna z najwybitniejszych postaci polskiej muzyki. Air Condition, Laboratorium, Marek Grechuta, String Connection, Obywatel GC, Grażyna Łobaszewska, Krzak, Edyta Bartosiewicz – to tylko niewielki wycinek wspaniałych twórców, z którymi współpracował. A jeżeli dołączymy do tego wyjątkowe, solowe dokonania? Sam mówi, że najważniejszy jest rytm i sposoby jego realizacji, a pierwszy koncert solowy na basie zagrał w 1982 roku na Festiwalu Solo Duo Trio w krakowskiej Rotundzie – mówi Marcin Kusy z Programu 1 Polskiego Radia. – Towarzyszył gwiazdom, ale nagrywa również wspaniałe płyty solowe, w tym ostatnią „Night Lakes”, na której zaprezentował się nie tylko jako basista, ale i bardzo utalentowany gitarzysta – dodaje.

We wtorek 21 lutego Krzysztof Ścierański był gościem radiowej Jedynki. Artysta nawiązał do jubileuszu pracy artystycznej oraz zapowiedział nadchodzący koncert i zdradził, jakie niespodzianki przygotował. – Będę grał między innymi na gitarze, która kończy w tym roku 50 lat. To była gitara, która została sprowadzona przez przypadek do Polski. Kupił ją brat Mariana Pawlika, niejaki „Abaj” – Andrzej Pawlik, który grał na tej gitarze w zespole Niebiesko-Czarni. Będą wspomnienia, opowieści i trochę muzyki, która – mam nadzieję – spodoba się Państwu i będzie bardzo dobrze brzmiała – powiedział Ścierański w „Muzycznej Jedynce”.

Wyjątkowe spotkanie z wybitnym basistą, gitarzystą i kompozytorem w specjalnej, solowej odsłonie tylko w radiowej Jedynce. Gospodarzem wieczoru będzie Marcin Kusy. Transmisja wydarzenia na antenie Programu 1 Polskiego Radia 26 lutego tuż po godz. 20.05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *