Koncert Mesajah w radiowej Czwórce

W sobotę, 7 grudnia o godzinie 18:00, słuchaczy radiowej Czwórki czeka kolejny niezwykły koncert w audycji „Ministerstwo Dźwięku”. Tym razem na ministerialnej scenie zagra na żywo Mesajah, który zaprezentuje kawałki z najnowszego krążka „Brudna prawda”.

Mesajah, a właściwie Manuel Rengifo Diaz, to polski wokalista reggae, kompozytor, autor tekstów i producent. W 2008 roku zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery, wydając swój pierwszy album „Ludzie prości”. Płyta zaskakiwała autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu.

W lutym 2012 roku Mesajah wydał drugi solowy album zatytułowany „Jestem stąd”. Zarówno tytuł krążka, jak i cała jego tematyka nawiązują do problemu dyskryminacji ludzi o odmiennym kolorze skóry. Autor nawołuje do tolerancji i równości, niezależnie od pochodzenia, wyznania czy poglądów.

Mieszanka stylów i umiejętności sprawia, że twórczość prezentowana przez Mesajah nazywana jest przez krytyków nietuzinkową. Wokalista występował na licznych festiwalach m.in.: One Love Sound Fest, Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festival, Regałowisko. Towarzyszył na scenie takim artystom, jak: Gentleman, Shaggy, Sizzla, Junior Kelly, Stephen Marley, Wu Tang Clan, Anthony B czy Alborosie. Obecnie Mesajah promuje trzeci już w swoim dorobku album zatytułowany „Brudna prawda”.

Program 4 zaprasza do słuchania koncertu w najbliższą sobotę o godzinie 18:00. Więcej informacji na stronie: http://www.polskieradio.pl/10,czworka/976,koncerty

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *