Koncert „Nie-Wielka Orkiestra.TV – Muzyczny świat baśni” w TVP Kultura

W niedzielę, 31 maja o godz. 10:55 TVP Kultura zaprasza na wyjątkowy koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka „Nie-Wielka Orkiestra.TV – Muzyczny świat baśni” w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Sprawdź ofertę kanału TVP Kultura w PROGRAMIE TV

Z sali koncertowej zabrzmi najpiękniejsza muzyka w wykonaniu NOSPR, którą poprowadzi Alexander Humala, a o magii dźwięków najmłodszym opowiedzą Joanna Bronisławska i Piotr Piszczatowski.

Podczas koncertu zorganizowanego w ramach cyklu „Nie-Wielka Orkiestra. TV – Muzyczny świat baśni” widzowie usłyszą kompozycje, które przeniosą ich w świat bajek i baśni – zaprezentowane zostaną m.in.: utwory znane z ekranizacji Walta Disney’a „Uczeń czarnoksiężnika” Paula Dukasa, „Piekielny taniec króla Kościeja” z baletu „Ognisty Ptak” Igora Strawińskiego, a także fragmenty dzieł Camille’a Saint-Saënsa, Gioacchina Rossiniego, Piotra Czajkowskiego, czy Sergieja Prokofiewa.

Przed koncertem, w paśmie „Od ucha do ucha” o godz. 10:00 na antenie TVP Kultura Leonard Bernstein w swoich „Spotkaniach z muzyką” przeanalizuje „Symfonię Faustowską” Ferenca Liszta, a Orkiestra Filharmonii Nowojorskiej pod jego batutą zagra jej trzy części – „Faust”, „Małgorzata” i „Mefistofeles” (godz. 10:00).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *