Koncert „Paszporty wolności” w Telewizji Polskiej

Telewizja Polska przygotowała 3. edycję projektu „Paszporty wolności”. W związku z tym wyemituje koncert, którym uhonoruje bohaterów podziemia niepodległościowego w latach 80-tych. Emisja koncertu już 13 grudnia o godz. 20:15 na antenie TVP Polonia.

Sprawdź godziny transmisji koncertu „Paszporty wolności” w PROGRAMIE TV

W tym roku, w 42. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego po raz pierwszy zostanie przywrócona pamięć bohaterom, którzy zmuszeni zostali do opuszczenia kraju i życia na emigracji. Ideą autorskiego projektu Telewizji Polskiej jest przywrócenie pamięci nieznanym lub pomijanym przez elity III RP bohaterom walki z komunizmem. Inicjatywa przybliża sylwetki ludzi, dla których patriotyzm, odwaga i prawda były jedynym słusznym wyborem w czasach walki z systemem komunistycznym w powojennej Polsce. Dla nich paszport był namiastką wolności i właśnie dziś, dzięki temu projektowi mogą dostać symboliczne bezterminowe paszporty, jako symbol wywalczonej wolności.

Partnerami tegorocznych „Paszportów wolności” są: Instytut Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie „Godność” i Stowarzyszenie Wolnego Słowa.

Natalia Krakowiak, Basia Giewont, Tadeusz Seibert, Jerzy Grzechnik i Łukasz Drapała przy akompaniamencie orkiestry Grzegorza Urbana wystąpią w wyjątkowym widowisku muzycznym i złożą hołd cichym bohaterom. Artyści wykonają m.in.: interpretacje utworów Marka Grechuty, Grzegorza Ciechowskiego czy Zbigniewa Hołdysa, takich jak: „Solidarność”, „Nie pytaj o Polskę”, „Chcemy być sobą” i „Róbmy swoje”.

Sprawdź ofertę kanału TVP Polonia w PROGRAMIE TV

„Koncert Paszporty wolności 2023” zostanie wyemitowany premierowo w TVP Polonia w środę, 13 grudnia o godz. 20:15. Następnie na antenie TVP Historia w czwartek, 14 grudnia o godz. 17:00, w TVP3 w piątek, 15 grudnia o godz. 22:55 i w TVP1 w poniedziałek, 18 grudnia o godz. 22:35. Koncert poprowadzą Paulina Drażba i Grzegorz Miśtal.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *