„Skiz” – premiera Teatru Telewizji na żywo w TVP1

W poniedziałek, 11 grudnia o godz. 21:10 w Jedynce premiera spektaklu „Skiz” Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Wojciecha Adamczyka. Trzyaktowa sztuka „na żywo” opowiada o wyrafinowanej grze, jaką prowadzą między sobą dwie pary małżeńskie – doświadczona i młoda.

Sprawdź godziny transmisji spektaklu „Skiz” w PROGRAMIE TV

Akcja spektaklu toczy się w majątku ziemskim, którym zarządzają młodzi małżonkowie – Muszka i Wituś. Od pewnego czasu w posiadłości goszczą Tolo i Lulu, małżeństwo z wieloletnim stażem. Czworo bohaterów zaczyna traktować miłość jak grę w karty. Tytułowy skiz to najwyższa karta atutowa w tarocie, znana także jako Joker, służąca do zastąpienia dowolnej innej karty. Kto ma ją w ręku, wygrywa całą partię. Stawką prowadzonej gry jest szczęście małżeńskie i poczucie bezpieczeństwa, ale również wolność w wyrażaniu siebie i umiejętność budowania relacji.

Chociaż w sztuce Zapolskiej jest wiele momentów zabawnych, to nazwałbym ją jednak komediodramatem. Pod powierzchnią zdarzeń wywołujących uśmiech jest wiele spostrzeżeń dotyczących konsekwencji niewłaściwego wychowania, uniemożliwiającego swobodną ekspresję uczuciową, a także uwag na temat rezygnacji z własnego ja, z partnerskiej relacji na rzecz cementowania związku – mówi Wojciech Adamczyk, reżyser spektaklu.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *