Koncert Piotra Cugowskiego na żywo w radiowej Trójce

W niedzielę, 24 września o godz. 20.05 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się koncert Piotra Cugowskiego, który zagra m.in. przedpremierowe utwory. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie można zdobyć, słuchając Trójki, a także biorąc udział w konkursach na profilach facebookowych NCK i Audycji Kulturalnych. Transmisja koncertu na antenie Programu 3 Polskiego Radia, a także – w formie streamingu wideo – na Facebooku i kanale YouTube stacji oraz stronie trojka.polskieradio.pl. Organizatorami koncertu są Program Trzeci Polskiego Radia i Narodowe Centrum Kultury.

W niedzielę, podczas koncertu muzyk zaprezentuje na scenie swoje najbardziej znane utwory, m.in.: „Kto nie kochał”, „Daj mi żyć”, „Takich, jak my, nie znał świat”, pochodzące z solowego albumu „40”, jak i również te znane z repertuaru zespołu Bracia: „Nad przepaścią”, „Wierzę w lepszy świat” czy „Niepisane”. Ponadto w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej zostaną zagrane dwa przedpremierowe utwory: „Latarnik” i „Syzyf”, zapowiadające nową płytę, która ma się ukazać w 2024 roku.

Piotr Cugowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych męskich głosów w Polsce. W 1997 roku wspólnie z bratem Wojciechem Cugowskim założyli zespół Bracia. Muzycy wydali razem 6 płyt studyjnych. W 2019 roku Piotr Cugowski rozpoczął działalność solową i wydał swój pierwszy album „40”, który uzyskał status złotej płyty. Artysta współpracował z gwiazdami światowej muzyki, takimi jak m.in. John Lord z Deep Purple i Garou.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *