Koncert „Pod niebem pełnym cudów” w TVP Polonia

W niedzielę, 26 grudnia o godz. 15:15 TVP Polonia zaprasza swoich widzów na koncert „Pod niebem pełnym cudów”. Koncert jest głównym wydarzeniem Akcji TVP Polonia „Polacy Polakom”. Tegoroczna akcja jest dedykowana pierwszemu na Litwie hospicjum, którego założycielką jest siostra Michaela Rak.

Sprawdź godziny emisji koncertu „Pod niebem pełnym cudów” w PROGRAMIE TV

TVP Polonia od lat wspiera inicjatywy naszych rodaków, niosących pomoc najbardziej potrzebującym. W tym roku Akcja „Polacy Polakom” poświęcona jest hospicjum w Wilnie. Do niedawna na Litwie nie było miejsca, w którym nieuleczalnie chorzy mogli godnie odejść. Wileńskie hospicjum zapewnia nieodpłatną opiekę medyczną i pielęgniarską nieuleczalnie chorym: Litwinom i Polakom, dzieciom i dorosłym. Założycielką tego niezwykłego miejsca jest Polka, siostra Michaela Rak. Koszty utrzymania hospicjum są jednak bardzo wysokie. Bez wsparcia instytucji i ludzi dobrej woli miejsce to nie przetrwa.

W ramach Akcja „Polacy Polakom” TVP Polonia nagłaśnia akcję „WspierajMY most do nieba”, poświęconą ratowaniu wileńskiego hospicjum. Organizatorem akcji jest „Fundacja Aniołów Miłosierdzia”. Wpłat na działalność hospicjum można dokonywać na stronie: mostdonieba.pl

W koncercie „Pod niebem pełnym cudów”, który będzie głównym wydarzeniem Akcji TVP Polonia „Polacy Polakom”, wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej, m.in.: Ryszard Rynkowski, zespół Pectus, Eleni, Katarzyna Cerekwicka oraz Janusz Radek. Specjalnie dla widzów TVP Polonia artyści zaśpiewają, m.in.: „Dary losu”, „Troszeczkę ziemi”, a także niezwykle wzruszające wspólne wykonanie przeboju „Przekażmy sobie znak pokoju”.

Sprawdź ofertę kanału TVP Polonia w PROGRAMIE TV

Emisja koncertu „Pod niebem pełnym cudów” w niedzielę, 26 grudnia o godzinie 15:15 na antenie TVP Polonia.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *