Dżem, Kult, Oddział Zamknięty, Kobranocka, Krystyna Prońko, Stanisław Soyka, Kortez i KęKę wezmą udział w multimedialnym koncercie zorganizowanym w 40-tą rocznicę wydarzeń czerwcowych w Radomiu, Ursusie i Płocku. Z tej okazji w niedzielę, 19 czerwca 2016 roku, TVP1 HD będzie transmitować koncert upamiętniający tamte wydarzenia.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Na scenie zobaczymy Krystynę Prońko (“Psalm jadących do pracy” oraz “Obudź się kraju mój”), zespół Dżem (“Sen o Wiktorii” i “Naiwne pytania”), KęKę (“Młody Polak” i “Szosa E-7”), zespół Oddział Zamknięty (“Ten Wasz Świat” oraz “Ich Marzenia”), Korteza (“Do Mamy” i “Zostań”), zespół Kobranocka (“Kocham Cię jak Irlandię” oraz “Nikomu nie wolno się z tego śmiać”), Stanisława Soykę (“Cud niepamięci” i “Dziwny jest ten świat”) oraz zespół Kult (“Hej czy nie wiecie” i “Po co nam wolność”).

Podczas koncertu zostaną wyświetlone specjalnie przygotowane materiały, udostępnione przez Instytut Pamięci Narodowej w Radomiu i Warszawie oraz pochodzące ze zbiorów prywatnych fotografie, ukazujące codzienne życie w połowie lat 70-tych. Podczas koncertu zaprezentowanych zostanie także 5 materiałów filmowych o wydarzeniach radomskich i ich wpływie na teraźniejszość.

Widowisko poprowadzą Paulina Chylewska i Maciej Orłoś.

Radomski Czerwiec Wolności: niedziela, 19 czerwca, godzina 20:30 w TVP1 HD.

Źródło: Telewizja Polska