Koncert Radomski Czerwiec Wolności w TVP1 HD

Dżem, Kult, Oddział Zamknięty, Kobranocka, Krystyna Prońko, Stanisław Soyka, Kortez i KęKę wezmą udział w multimedialnym koncercie zorganizowanym w 40-tą rocznicę wydarzeń czerwcowych w Radomiu, Ursusie i Płocku. Z tej okazji w niedzielę, 19 czerwca 2016 roku, TVP1 HD będzie transmitować koncert upamiętniający tamte wydarzenia.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Na scenie zobaczymy Krystynę Prońko („Psalm jadących do pracy” oraz „Obudź się kraju mój”), zespół Dżem („Sen o Wiktorii” i „Naiwne pytania”), KęKę („Młody Polak” i „Szosa E-7”), zespół Oddział Zamknięty („Ten Wasz Świat” oraz „Ich Marzenia”), Korteza („Do Mamy” i „Zostań”), zespół Kobranocka („Kocham Cię jak Irlandię” oraz „Nikomu nie wolno się z tego śmiać”), Stanisława Soykę („Cud niepamięci” i „Dziwny jest ten świat”) oraz zespół Kult („Hej czy nie wiecie” i „Po co nam wolność”).

Podczas koncertu zostaną wyświetlone specjalnie przygotowane materiały, udostępnione przez Instytut Pamięci Narodowej w Radomiu i Warszawie oraz pochodzące ze zbiorów prywatnych fotografie, ukazujące codzienne życie w połowie lat 70-tych. Podczas koncertu zaprezentowanych zostanie także 5 materiałów filmowych o wydarzeniach radomskich i ich wpływie na teraźniejszość.

Widowisko poprowadzą Paulina Chylewska i Maciej Orłoś.

Radomski Czerwiec Wolności: niedziela, 19 czerwca, godzina 20:30 w TVP1 HD.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *