Koncert Red Hot Chili Peppers na antenie Trójki

W sobotę, 16 lipca 2016 roku, Program 3 Polskiego Radia zaprasza na retransmisję koncertu jednego z najbardziej znanych zespołów rockowych na świecie – Red Hot Chili Peppers. Zapisu koncertu z tegorocznego Open’er Festivalu będzie można wysłuchać w audycji „Lista Osobista” o godzinie 19:00.

W sobotnim wydaniu „Listy Osobistej” Piotr Metz poleca retransmisję koncertu kalifornijskiej grupy Red Hot Chili Peppers, która wystąpiła 30 czerwca podczas Open’er Festivalu 2016 w Gdyni. Koncert niezwykły także dlatego, że odbywał się w czasie meczu Polska-Portugalia na Euro 2016, do czego zresztą zespół odniósł się na początku występu.

Red Hot Chili Peppers to kalifornijska grupa muzyczna grająca głównie funk rock, powstała w 1983 roku w Los Angeles. Obecny skład grupy tworzą: wokalista Anthony Kiedis, gitarzysta Josh Klinghoffer, basista Michael „Flea” Balzary i perkusista Chad Smith. W swojej twórczości zespół łączy tradycyjny funk z elementami innych stylów, w tym rocka alternatywnego, punk rocka i rocka psychodelicznego.

Początek retransmisji koncertu 16 lipca o godzinie 19:00 w Trójce Polskiego Radia.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *