Koncert Ryszarda Rynkowskiego w radiowej Jedynce

Muzycznym gościem najbliższego koncertu w ramach cyklu spotkań z artystami z całego świata będzie Ryszard Rynkowski. Artysta zaprezentuje solowy recital w piątek 31 stycznia tuż po godz. 20.00 w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie w cyklu „Scena Szpilmana – Jedynka Live!” oraz na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Wejściówki do zdobycia.

Piosenkarz, kompozytor, pianista i aktor, to bohater piątkowego koncertu „Scena Szpilmana – Jedynka Live!”. Twórca m.in. przebojów: „Szczęśliwej drogi już czas”, „Nie budźcie marzeń ze snów”, „Dziewczyny lubią brąz”, „Za młodzi, za starzy”, czy „Dary losu”, ma na koncie 12 solowych albumów, z czego połowa osiągnęła status złotej i platynowej płyty oraz podwójnej „platyny”. Pianista Grupy Bluesowej Gramnie, w latach 1978-1987 wokalista grupy Vox. Ryszard Rynkowski jest wieloletnim laureatem Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i „Fryderyka” w kategorii „wokalista roku”. Artysta uhonorowany został: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Orderem Uśmiechu.

Podczas takich kameralnych koncertów często gram wyłącznie na fortepianie, ale zapewniam, że w trakcie naszego piątkowego spotkania zabrzmią piosenki, które na pewno będą warte tego, żeby ich wysłuchać, chociaż będą trochę balladowe i może trochę liryczne – powiedział Ryszard Rynkowski w audycji „Muzyczna Jedynka”. – Spotkanie z publicznością i ze słuchaczami rozpocznę od piosenki „Szczęśliwej drogi już czas”, żeby oddać hołd Markowi Skolarskiemu, który założył i wymyślił grupę VOX – zapowiedział artysta. – Zapraszam do wysłuchania tego lirycznego wieczoru. Mam takie życzenie, żeby tych zaproszeń zabrakło – z uśmiechem dodał Ryszard Rynkowski.

Wejściówki na koncert do zdobycia w „Muzycznej Jedynce” (godz. 13.00-15.00). Gospodarzami piątkowego wieczoru będą: Maria Szabłowska i Marcin Kusy. Transmisja wydarzenia na antenie Programu 1 Polskiego Radia.

Do tej pory przed słuchaczami radiowej Jedynki i publicznością zgromadzoną w radiowym studiu zagrali: João de Sousa, Krzysztof Ścierański, Vanesa Harbek, Alicja Majewska, Piotr Baron, Jary Oddział Zamknięty, Magdalena Lechowska, trio jazzowe z projektem „Chopin na strunach”, Jack Moore, syn legendarnego gitarzysta Gary’ego Moore’a, Baranovski, Piotr Machalica oraz Agnieszka Wilczyńska i Andrzej Jagodziński.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *