Koncert „SOLIDARNI Z BIAŁORUSIĄ” na antenie Polsatu

W sobotę, 26 września o godzinie 20:00, na PGE Narodowym w Warszawie, odbędzie się wyjątkowy koncert „Solidarni z Białorusią”, będący wyrazem poparcia i jedności dla narodu białoruskiego w jego drodze do demokracji. Koncert będzie transmitowany na żywo przez Telewizję Polsat. Wstęp jest bezpłatny, po pobraniu wejściówki ze strony https://koncertbialorus.pgenarodowy.pl/

Sprawdź godziny transmisji koncertu „SOLIDARNI Z BIAŁORUSIĄ” w PROGRAMIE TV

Hasłem przewodnim koncertu jest WOLNOŚĆ! Polacy, jak żaden inny naród, rozumieją Białorusinów, gdyż to właśnie w Polsce, 40 lat temu powstała „Solidarność”. Koncert „Solidarni z Białorusią” organizowany przez operatora PGE Narodowy oraz transmitowany przez Telewizję Polsat jest okazaniem wsparcia dla narodu białoruskiego w jego walce o wolność.

Podczas tego szczególnego wydarzenia artyści odmienią słowo WOLNOŚĆ przez wszystkie możliwe przypadki! Na scenie wystąpią: Paweł Domagała, Natalia Nykiel, Ørganek, Michał Szpak, Natalia Zastępa, Grzegorz Markowski i Darek Kozakiewicz z zespołu Perfect, Krzysztof Cugowski, Chłopcy z Placu Broni, Mr. Zoob, Ira, Igor Herbut z zespołu LemON, Sebastian Riedel, Luxtorpeda, Golec Orkiestra, Enej oraz orkiestra Tomasza Szymusia. Wydarzenie także uświetni występ wyjątkowych artystów z Białorusi.

Ze sceny usłyszymy najgłośniejsze „protest songi”; „Mury” Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Ørganka, „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni (które zostaną zaśpiewane w dwóch językach – polskim i białoruskim). Nie zabraknie również tak znaczących dla naszej bogatej historii piosenek, jak: „Chcemy być sobą”, „Mój jest ten kawałek podłogi”, „Pieśń niepokorna” czy „Nadzieja”.

Koncert poprowadzą Krzysztof Ibisz oraz Marek Bukowski.

Jest to już druga impreza masowa, która odbędzie się na PGE Narodowym w czasie pandemii — mówi Włodzimierz Dola, Prezes operatora PGE Narodowego. – Chciałbym podkreślić, iż dostosowaliśmy obiekt, działania i procedury do obowiązujących przepisów, tak aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa dla imprezy masowej.

Wstęp na koncert jest bezpłatny po zarejestrowaniu się i pobraniu bezpłatnego biletu na stronie koncertbialorus.pgenarodowy.pl. Liczba biletów jest ograniczona. Organizator zaleca wydruk wejściówki, co pozwoli usprawnić wchodzenie na arenę. Bilety są imienne.

Podczas koncertu zaplanowana jest zbiórka pieniędzy na rzecz represjonowanych Białorusinów.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Sprawdź ofertę kanału Polsat w PROGRAMIE TV

Transmisja koncertu „Solidarni z Białorusią” rozpocznie się o godzinie 20:00, w sobotę 26 września w Telewizji Polsat, IPLA.TV oraz Interia.pl.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *