Koncert w Trójce: gitarzysta Darek Kozakiewicz świętuje 50-lecie pracy artystycznej

Program 3 Polskiego Radia przyłącza się do życzeń dla znakomitego gitarzysty Dariusza Kozakiewicza i zaprasza w niedzielę 6 czerwca na transmisję i streaming koncertu muzyka, który świętuje w tym roku 50-lecie pracy artystycznej. Premierowego wydarzenia z wokalnym udziałem Natalii Sikory będzie można posłuchać na antenie Trójki i zobaczyć w streamingu wideo na: stronie www.trojka.polskieradio.pl, Facebooku stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia. Początek o godz. 19.05.

Patrząc na jego energię na scenie aż trudno uwierzyć, że pod koniec tego roku będzie świętował 70. urodziny! Znakomity kompozytor i gitarzysta urodził się 30 grudnia 1951 roku w Warszawie. Swoją muzyczną przygodę Dariusz Kozakiewicz zaczynał w zespole Fatum, a następnie grał w grupie Pięciu. W 1971 roku nagrał album „Blues” z Tadeuszem Nalepą i grupą Breakout. Z zespołu odszedł w poszukiwaniu mocniejszych brzmień i w 1972 roku został gitarzystą hardrockowego Testu, dla którego również komponował. Współpracował także m.in. z Anną Jantar, Piotrem Figlem, zespołami Świadectwo Dojrzałości, Jajco i Giganci, Air Condition (Zbigniew Namysłowski), Plugawy Anonim, Universe, a także z: Dwójką ze sternikiem, Bemibek (Ewa Bem), Wojciechem Karolakiem oraz Robertem Chojnackim i Janem Borysewiczem. W 1997 roku dołączył do zespołu Perfect. A w 2020 roku wpadł na pomysł swojego autorskiego projektu Darek Kozakiewicz Live, z którym koncertuje od tego roku.

Grupa ma w repertuarze koncertowym kompozycje z repertuaru Jimiego Hendrixa, ale także przeboje pisane dla grupy Test oraz Perfectu. Część programu stanowią nowe piosenki, powstałe podczas roku pandemii – są to kompozycje do słów Natalii Sikory, która wspiera wokalnie projekt Kozakiewicza. W programie nie zabraknie również niespodzianek dla fanów muzyki gitarowej.

Podczas koncertu w Trójce formacja Darek Kozakiewicz Live wystąpi w składzie: Dariusz Kozakiewicz – gitara, Natalia Sikora – wokal, Tomek Płonka – gitara basowa, Sławek Puchała – perkusja.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *