Koncert w Trójce: punk-rockowa grupa DiAnti na żywo i online

Program 3 Polskiego Radia zaprasza na kolejny premierowy koncert transmitowany z Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej. W niedzielę 19 września zagra tu punk-rockowa grupa DiAnti, której występu będzie można posłuchać na antenie Trójki, a także zobaczyć – w formie streamingu wideo – na Facebooku stacji, stronie www.trojka.polskieradio.pl i kanale YouTube Polskiego Radia. Koncert odbędzie się z udziałem publiczności – z zachowaniem reżimu sanitarnego. Zaproszenia można zdobyć słuchając Trójki.

DiAnti to istniejąca już blisko 10 lat grupa, której skład tworzą muzycy z okolic Warszawy. Stylistycznie są zdecydowanie po stronie rockowej: trochę to hard, a trochę to punk rock. Sami o sobie mówią, że są prekursorami… półprogresywnego punk-rocka. Do tej pory zagrali ponad sto koncertów, a zobaczyć i usłyszeć można ich było m.in. w salach i klubach w całym kraju, ale również na… szczycie Czantorii, ringu bokserskim i skoczni narciarskiej!

Rok temu, 13 października, w Dniu Ratownictwa Medycznego, miał premierę ich utwór „24h”, który był hołdem dla niesamowicie ciężkiej pracy i poświęcenia ratowników medycznych i lekarzy. Do udziału w tym projekcie i zarapowania namówili Pawła „Navala” Mateńczuka – byłego żołnierza jednostki wojskowej GROM-u. – Nagraliśmy ten utwór w podziękowaniu za ciężką pracę i poświęcenie ratowników medycznych. To ludzie z wielką pasją, którą podziwiam – mówił w Trójce gitarzysta i wokalista Grzegorz Fiks.

Podczas koncertu w Trójce grupa zagra przekrojowy materiał z całej kariery i wystąpi w składzie: Grzegorz Fiks, Artur Gałązka, Mariusz Jaguścik, Marek Kułakowski i Kamil Dobosz.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *