Koncert z cyklu „Jazz.PL” w Dwójce i online: Aga Zaryan śpiewa utwory z debiutanckiej płyty „My Lullaby”

Głos rozpoznawalny po pierwszych dźwiękach. Barwa porównywana do największych amerykańskich diw jazzu, ale w jej frazowaniu słychać już europejską szkołę swingu. W najbliższy piątek 20 sierpnia w studiu S3 Polskiego Radia wystąpi Aga Zaryan. Transmisja wydarzenia od godz. 18.00 na antenie Dwójki, a także – w formie streamingu wideo – na Facebooku, kanale YouTube stacji oraz na stronie dwojka.polskieradio.pl. Koncert odbędzie się z udziałem publiczności – z zachowaniem reżimu sanitarnego. Zaproszenia można zdobyć słuchając Dwójki.

Wakacyjne odsłony dwójkowego cyklu „Jazz.PL” to powroty do ważnych albumów. I tym razem nie będzie inaczej. Znakomita wokalista jazzowa (i nie tylko) Aga Zaryan wróci do płyty, którą wydała jeszcze jako Agnieszka Skrzypek. „My Lullaby” to debiutancki album, na którym artystka zaprezentowała klasyczne amerykańskie standardy z repertuaru m.in. takich jak Herbiego Hancocka, Theloniousa Monka, czy Billa Evansa. I niby wydaje się to oczywisty wybór jak na debiut, jednak wykonanie tych standardów dalekie było od tysiąca podobnych płyt. Choćby dlatego, że w ówczesnym 2002 roku, wokalistce udało się zebrać zespół marzeń, w którego składzie znalazł się m.in. Tomasz Szukalski – znakomity solista i muzyk sesyjny grający na „My Lullaby” na saksofonie tenorowym. Nic dziwnego, że płyta ta została nominowana do nagrody Fryderyka.

W najbliższy piątek, prawie 20 lat później, Aga Zaryan ponownie sięgnie po ten repertuar i jeszcze raz zaprosi do współpracy Michała Tokaja (fortepian) oraz Łukasza Żytę (perkusja). W zespole znajdzie się ponadto Michał Barański (kontrabas), a niełatwego zadania zastąpienia Tomasza Szukalskiego podejmie się Radek Nowicki (saksofony).

Żeby otrzymać wejściówki na ten wieczór, wystarczy uważnie słuchać w najbliższych dniach audycji „Poranek Dwójki”, „Wybieram Dwójkę” oraz „Teraz Jazz” – mówi Andrzej Zieliński z Programu 2 Polskiego Radia, który poprowadzi koncert.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *