Koncert z cyklu Jazz.PL w radiowej Dwójce i online: Michał Bąk Quartetto w barokowych brzmieniach

W koncertowym cyklu radiowej Dwójki pora na jazz inspirowany barokiem – już w najbliższy piątek, 25 marca, w Studiu S-3 Polskiego Radia w Warszawie zagra trójmiejski zespół, którego liderem jest Michał Bąk – kontrabasista aktywnie działający zarówno na scenie jazzowej, jak i w środowisku muzyki dawnej. Premiera wydarzenia w radiowej Dwójce, na Facebooku i kanale YouTube stacji oraz na stronie dwojka.polskieradio.pl. Koncert z udziałem publiczności – zaproszenia można zdobyć słuchając Programu 2 Polskiego Radia.

Swoje aktualne przeżycia i doświadczenia pragniemy wyrazić za pomocą różnych środków wyrazowych inspirowanych dawnymi mistrzami muzyki klasycznej oraz współczesnymi technikami wykonawczymi – mówi lider kwartetu Michał Bąk.

Ideą jego autorskiego projektu jest łączenie światów muzyki jazzowej i klasycznej ze współczesną improwizacją. W repertuarze piątkowego koncertu Michał Bąk Quartetto znajdą się kompozycje z albumu „Fortress” – drugiej płyty w dorobku grupy. – „Fortress” (ang. twierdza) to przestrzeń, w której czujemy się bezpiecznie; gdzie możemy znaleźć odpoczynek od zgiełku codzienności, naszych wątpliwości, czy otaczających nas problemów – dodaje Michał Bąk.

Michał Bąk pochodzi z Gdańska. Naukę gry na kontrabasie rozpoczął w wieku 10 lat w Zespole Szkół Muzycznych w Gdańsku Wrzeszczu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale klasycznym oraz jazzowym. Laureat wielu konkursów kontrabasowych i jazzowych. Brał udział w warsztatach jazzowych prowadzonych przez takich artystów, jak m.in.: Seamus Blake, Andy Midleton, Mark Helias, Charnett Moffet, Dave Liebman i Boby Watson.

Kontrabasista znany jest również ze współpracy z m.in. Orkiestrą Historyczną OH!, Arte Dei Suonatori, Goldberg Baroque Ensemble, Holland Baroque, Orkiestrą Kameralną Progress, Orkiestrą Muzyki Dawnej KORE, Kamil Piotrowicz Quintet, Chęcki/Zienkowski Quartet, czy Nene Heroine.

Podczas jazzowego wieczoru w Studiu S-3 Michał Bąk Quartetto zaprezentuje się w składzie: Emil Miszk – trąbka, Jakub Klemensiewicz – saksofon tenorowy i sopranowy, Sławek Koryzno – perkusja oraz oczywiście Michał Bąk – kontrabas.

Gospodarzem wieczoru będzie Roch Siciński – jeden z kuratorów cyklu „Jazz.PL”.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *