VI Festiwal Psalmów Dawidowych w TVP1

W środę, 23 marca o godzinie 21:00 Jedynka zaprasza na zarejestrowany w Rzymie w 2021 roku niezwykły koncert „Psalmy Pokoju i Pojednania”, zorganizowany w ramach Festiwalu Psalmów Dawidowych.

Sprawdź godziny emisji Festiwalu Psalmów Dawidowych w PROGRAMIE TV

Głównym założeniem festiwalu jest pogłębianie relacji między światem żydowskim a chrześcijańskim, a przede wszystkim uhonorowanie Polaków, którzy nie zawahali się zaryzykować własne życie, by chronić żydowskich sąsiadów, czego niekwestionowanym przykładem jest świadectwo Rodziny Ulmów z Markowej.

Biblijne psalmy, stanowiące fundament modlitwy żydowskiej i chrześcijańskiej, pomagają budować wspólną wrażliwość, która pozwala Żydom dziękować Bogu za ocalone życie, a Polakom za dar odwagi ratowania tego życia.

W koncercie, który odbył się w rzymskim teatrze Brancaccio swoje przesłanie muzyczne zaprezentowali wybitni kantorzy żydowscy: Shulem Lemmer i Yaakov Lemmer, a w części chrześcijańskiej wystąpili m.in.: Golec uOrkiestra, Andrzej Lampert, Kuba Badach, Dariusz Malejonek i inni.

Artyści wykonują inspirowane Psalmami kompozycje Piotra Rubika i Michała Lorenza.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

„VI Festiwal Psalmów Dawidowych – Honorując Sprawiedliwych i Ocalonych” – emisja w środę, 23 marca, o godz. 21:00 w TVP1.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *