Konkurs Młody Muzyk Roku 2020 w TVP Kultura

TVP Kultura zaprasza na tegoroczny konkurs „Młody Muzyk Roku”, organizowany przez Telewizję Polską we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutem Muzyki i Tańca.

Sprawdź godziny emisji Młody Muzyk Roku w PROGRAMIE TV

„Młody Muzyk Roku 2020” jest ogólnopolskim, prestiżowym konkursem dla uczniów szkół muzycznych, w trakcie którego zostanie wybrany najlepszy młody wirtuoz grający na instrumencie klasycznym.

Podczas emitowanych w TVP Kultura przesłuchań półfinałowych, 18 i 25 października zaprezentuje się 10 muzyków: Krzysztof Polnik (akordeon), Oskar Rzążewski (saksofon), Małgorzata Cegielska (flet), Grzegorz Marcinowski (kontrabas), Wojciech Giłka (puzon), Jan Pieniążek (marimba), Eryk Oliwa (klarnet), Hanna Pozorska (skrzypce), Eryk Parchański (fortepian), Kacper Puczko (saksofon).

Do finału konkursu, który odbędzie się w nowej sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie zakwalifikuje się 5 muzyków. Występom towarzyszyć będzie Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Pawła Kapuły.

W jury tegorocznego konkursu zasiądą: Klaudiusz Baran – akordeonista i bandeonista, rektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Alina Mleczko – saksofonistka, solistka i pedagog oraz Emilia Karolina Sitarz – pianistka i pedagog, członkini zespołów Kwadrofonik i Lutosławski Piano Duo.

Półfinały konkursu „Młody Muzyk Roku” na antenie TVP Kultura 18 października (cz. I) i 25 października (cz. II) o godz. 20:00.

Sprawdź ofertę kanału TVP Kultura w PROGRAMIE TV

Finał konkursu „Młody Muzyk Roku”, transmisja 8 listopada o godz. 20:00 w TVP Kultura.

Źródło: Telewizja Polska

One Comment on “Konkurs Młody Muzyk Roku 2020 w TVP Kultura”

  1. Zjawiskowy Jan Pieniążek z mamą. Cudowny utwór japońskiego kompozytora. Niestety nie zapamiętałam jego nazwiska… Panie Janku, kłaniam się nisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *