Rusza alpejski PŚ. Transmisje z Soelden w Eurosporcie 2 i Eurosport Playerze

W sobotę i niedzielę na lodowcu Rettenbach w Soelden rozegrane zostaną pierwsze zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Na starcie slalomu giganta stanie dwoje Polaków – Maryna Gąsienica-Daniel i Michał Jasiczek. Transmisje w sobotę i niedzielę w Eurosporcie 2 i Eurosport Playerze.

Sprawdź godziny transmisji PŚ w narciarstwie alpejskim w PROGRAMIE TV

Tradycyjnie sezon Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim rozpocznie się w Soelden. Na lodowcu Rettenbach rozegrany zostanie slalom gigant – w sobotę wystartują kobiety, a w niedzielę mężczyźni. W Austrii wystąpi dwójka reprezentantów Polski: Maryna Gąsienica-Daniel oraz Michał Jasiczek. Najlepsza polska alpejka straciła cały poprzedni sezon z powodu kontuzji odniesionej podczas przygotowań w Nowej Zelandii. Sobotni start będzie jej siódmym w karierze występem w Soelden. Do tej pory nie udało jej się zakwalifikować do drugiego przejazdu. Michał Jasiczek po raz pierwszy pojedzie w zawodach Pucharu Świata w gigancie. Do tej pory startował jedynie w slalomie.

W tym sezonie Kryształowych Kul będą bronić Włoszka Federica Brignone oraz Norweg Aleksander Aamodt Kilde. Wśród faworytów Pucharu Świata są także Amerykanka Mikaela Shiffrin oraz Norweg Henrik Kristoffersen i Francuz Alexis Pinturault.

Sprawdź ofertę kanału Eurosport 2 w PROGRAMIE TV

W sobotę na trasę giganta wyjadą kobiety, a w niedzielę mężczyźni. Rywalizację alpejek w Eurosporcie 2 skomentuje Marcin Szafrański, a zawody panów Witold Domański.

Źródło: Discovery Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *