Konkurs „Moje winylowe skarby” w Programie 1 Polskiego Radia

„Moje winylowe skarby” – to nowy konkurs radiowej Jedynki. Od 19 stycznia br. można przesyłać zdjęcia i opisy swoich kolekcji płyt winylowych, sprzętu grającego i wszelkich innych eksponatów związanych z tematyką konkursu. Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularza, zamieszczonego na specjalnej podstronie winyloweskarby.polskieradio.pl. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Płyty winylowe od kilku lat znów cieszą się popularnością i wciąż znajdują swoich zwolenników. Muzyka z czarnych krążków, w przeciwieństwie do innych nośników dźwiękowych ma dużo głębsze brzmienie i pozwala wydobyć z nagrania każdy dźwięk. Program 1 Polskiego Radia przybliża ten klimat, w audycji „Magia czarnego krążka – winylowy wieczór”, w każdą sobotę od godz. 21.00.

Od 19 stycznia radiowa Jedyna wystartowała z konkursem „Moje winylowe skarby” , który ma na celu wybór i nagrodzenie spośród nadesłanych zgłoszeń – najlepszej Kolekcji muzycznej. Uczestnicy przesyłają zdjęcia i opisy swoich kolekcji, sprzętu grającego i wszelkich innych rzeczy związanych z tematyką konkursu. Zgłoszenia powinny zawierać opis i maksymalnie 5 zdjęć.

Winylowy świat powrócił, co ucieszyło miłośników muzyki i nośnika, który przez wiele lat właściwie nie istniał. Nas także cieszy ten renesans, dlatego stwarzamy okazję, by Państwo pochwalili się swoimi zbiorami. Wiemy, że w Państwa kolekcjach płytowych kryją się prawdziwe skarby. Proszę je nam po prostu pokazać – zachęca Marcin Kusy, dyrektor Programu 1 Polskiego Radia.

W składzie Kapituły konkursu są dziennikarze muzyczni radiowej Jedynki: Marcin Kusy, Maria Szabłowska i Maciej Szajkowski. Jurorzy będą brali pod uwagę: oryginalność, wartość poznawczą, unikalność oraz rolę przedstawionych kolekcji i eksponatów.

Zgłoszenia można przesyłać do 8 lutego do godz. 12.00, natomiast 9 lutego na antenie Programu 1 Polskiego Radia w trakcie audycji „Muzyczna Jedynka” (godz. 13.00-15.00) poznamy zwycięzców konkursu.

Nagrodami jest wysokiej klasy sprzęt audio, w tym gramofon z funkcją zgrywania zawartości winyli do plików cyfrowych oraz słuchawki.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *