Konkursy skoków narciarskich w Jedynce obejrzało prawie 5 mln widzów

Prawie 5 mln widzów – taką popularnością cieszyły się transmisje w TVP1/HD z zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich, które w miniony weekend (7-8 grudnia) rozegrano w norweskim Lillehammer.

W sobotę 7 grudnia konkurs, w którym 5. miejsce zajął Maciej Kot, śledziło 4 mln 948 tys. widzów (średnia) przy udziałach wynoszących 37% – wszystkie dane Nielsen Audience Measurement, grupa 4+. To oznacza, że co trzeci Polak, który miał wtedy włączony telewizor oglądał sport w Jedynce.

Najwyższy moment oglądalności (peak) wyniósł 5 mln 524 tysiące. Podobnie było w niedzielę, kiedy 6. miejsce zajął Piotr Żyła (średnie – 4 mln 831 tys. i 36,5%; peak – 5 mln 890 tys.). Między innymi dzięki temu Jedynka była liderem oglądalności w weekend. Jej udziały w rynku wyniosły – 15,2% (sobota) i 15,9% (niedziela).

Bardzo dobre wyniki miała także transmisja sobotniego biegu na 10 km stylem klasycznym kobiet, w którym bezkonkurencyjna okazała się Justyna Kowalczyk. Zawody rozgrywane w Lillehammer obejrzało w TVP2/HD, mimo wczesnej pory (początek o godzinie 10:00), aż 2 mln 74 tysiące widzów. Udziały wyniosły 27,5% a peak – 2 mln 513 tys.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *