„Korona Gór Polski” – nowy program z Martą Manowską w TVP HD

W sobotę, 15 października o godz. 16:10 w TVP HD rusza nowy program „Korona Gór Polski”. Razem z Martą Manowską, znaną prezenterką i miłośniczką podróży widzowie zdobędą najpiękniejsze i najciekawsze góry naszego kraju, wyruszając w malowniczą wyprawę po najwyższych szczytach pasm górskich południowej Polski. Będą to szczyty, które warto zdobyć ze względu na unikatowe walory krajoznawcze, przyrodnicze, geologiczne i kulturowe, a także dlatego, że wspólnie tworzą Koronę Gór Polski.

Sprawdź godziny emisji audycji „Korona Gór Polski” w PROGRAMIE TV

W ośmioodcinkowej serii autorzy programu przybliżą osiem wyjątkowych szczytów rozciągających się od Karkonoszy po Bieszczady – pokażą bogactwo ich przyrody oraz historię i kulturę lokalnych mieszkańców. Pierwsze góry, które zdobędzie Marta Manowska to Śnieżnik, Łysica i Turbacz. W drodze na ich wierzchołki widzowie poznają charakterystyczną zabudowę polskich Sudetów, będą świadkami tradycyjnego wypasu owiec w Gorcach oraz odwiedzą opactwo na Świętym Krzyżu, które według tradycji, założył w Górach Świętokrzyskich sam Bolesław Chrobry.

Sprawdź ofertę kanału TVP HD w PROGRAMIE TV

Cykl „Korona Gór Polski” łączy podróże z odkrywaniem przepięknych regionów naszego kraju. Dzięki doświadczeniom Marty Manowskiej i informacjom zawartym w programie widzowie będą mogli zaplanować własne wyprawy i samemu zdobyć Koronę Gór Polski. Przyroda i relaks będą na wyciągnięcie ręki – „Korona Gór Polski” z Martą Manowską od 15.10 w każdą sobotę o godzinie 16:10 w TVP HD.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *