Koronacja Karola III na antenach Telewizji Polskiej

W sobotę, 6 maja Telewizja Polska pokaże uroczystość koronacji Karola III na króla Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Transmisja wydarzenia od godz. 11:15 w TVP1 i TVP Kobieta. Na antenach TVP pojawią się także filmy fabularne, dokumentalne oraz programy opowiadające o życiu brytyjskich monarchów.

Sprawdź godziny transmisji koronacji Karola III w PROGRAMIE TV

Koronacja Karola III na króla Wielkiej Brytanii odbędzie się w sobotę 6 maja. Uroczystości związane z tym wydarzeniem potrwają jednak znacznie dłużej. Jak informuje Pałac Buckingham, obchody towarzyszące koronacji będą trwały aż trzy dni. Koronacja Jego Królewskiej Mości Króla i Jej Królewskiej Mości Królowej Małżonki odbędzie się w Opactwie Westminsterskim. Nabożeństwo odprawi Arcybiskup Canterbury. „Transmisja koronacji Karola III na króla Wielkiej Brytanii” w TVP1 i TVP Kobieta w sobotę, 6 maja od godz. 11:15.

W dniu koronacji, TVP wyemituje angielski film dokumentalny pt. „Król Karol III” reż. Jim Nally, który powstał z okazji koronacji. Wydarzenie budzi wielkie emocje wśród Brytyjczyków. Karol III będzie czterdziestym królem i namaści go arcybiskup Canterbury w londyńskim Opactwie Westminster. Kiedy 8 września zmarła Królowa Elżbieta II, nowym następcą tronu automatycznie został 73-letni książę Karol. Syn, zmarłej w wieku 96 lat, królowej musiał przejąć dziedzictwo matki i wszystkie jej obowiązki. Ogłosił też, iż od tej pory będzie nazywany Karolem III. Koronacja w Wielkiej Brytanii ostatnio miała miejsce 70 lat temu. Obecna zostanie uczczona tradycyjnymi procesjami, koncertem w zamku Windsor, imprezami ulicznymi oraz pokazami świetlnymi. Widzowie usłyszą wypowiedzi: przyjaciół z młodości, członków rodziny królewskiej, koleżanek i kolegów ze szkoły. Bardzo prywatne opowieści i zwierzenia, wspomnienia i anegdoty pozwolą lepiej poznać Karola jako człowieka, który czekał na to, by być królem ponad 70 lat. Zobaczymy również wiele archiwalnych materiałów filmowych. Emisja dokumentu w sobotę, 6 maja w TVP1 o godz. 15:50, w TVP Dokument o godz.20:20.

Sprawdź ofertę kanału TVP Historia w PROGRAMIE TV

TVP Historia przypomni film pt. „Historia w postaciach zapisana – Książę Karol, wieczny następca tronu” reż. Laure Delalex, który jest próbą odpowiedzi na wiele pytań, dotyczących następcy tronu: poznajemy jego życie, przekonania i poglądy polityczne oraz pasje i zainteresowania. Stephane Bern zabiera nas z wizytą do Clarence House – prywatnej rezydencji księcia Karola w Londynie, położonej kilka kroków od Pałacu Buckingham. Emisja w TVP Historia2 godz. 21:00, w TVP Historia godz.22:40.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *