„Korpo-racja” na kanale National Geographic

Korporacje budzą kontrowersje i zaciekawienie. Ich procedury, język i modele funkcjonowania wydają się ludziom z zewnątrz tajemnicze. Historie o morderczej pracy „korpoludków”, ich wyścigu po uznanie, stanowiska i pieniądze, nawet jeśli krzywdzące, są dopełnieniem stereotypowego obrazu. Jednak rzeczywistość jest bardziej złożona. Pokaże to trzyodcinkowa, polska miniseria „Korpo-racja”, którą wyemituje National Geographic.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału National Geographic

Korporacje nie mają nieskazitelnego wizerunku. Wpływają na naszą codzienność, narzucając style życia i decyzje zakupowe, nie pozostawiając rzeczywistego wyboru. Dbają głównie o swoje własne zyski. To jeden punkt widzenia.

Z drugiej strony, dzięki działaniom CSR-owym i promocji zrównoważonego rozwoju korporacje XXI wieku podnoszą komfort życia i pomagają przezwyciężać kryzysy, przed którymi stoi cywilizacja.

Jak zatem mówić o korporacjach i ich wpływie na polską rzeczywistość, by oddać złożoność zagadnienia? National Geographic zdecydował, by zamiast firm pokazać ludzi – obecnych i byłych pracowników korporacji mających swoje siedziby w Polsce. W trzech krótkich odcinkach serii National Geographic pokazuje życiowe historie trojga bohaterów, którzy uzmysłowią widzom, jak różnorodne są korporacyjne środowiska i jak różni ludzie tam trafiają. Być może ktoś przestanie myśleć o korporacjach stereotypowo?

„Korpo-racja” – premierowe odcinki w trzy kolejne niedziele od 27 października o godz. 21:55 na kanale National Geographic.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *