„Zaginione miasta” na kanale National Geographic

Archeologia może wydawać się bardzo spokojnym zajęciem. Ale co, jeśli połączymy ją z nowymi technologiami, poszukiwaniem zaginionych cywilizacji i dużą dawką zwrotów akcji? Tak właśnie wyglądają wykopaliska z dr. Albertem Linem. Tym razem znany naukowiec pokaże nam, jak wygląda prawdziwa przygoda – tajemnice przeszłości ożyją na nowo!

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału National Geographic

Od ponad 130 lat National Geographic zadaje istotne pytania, podważa ogólnie przyjęte przekonania i przesuwa granice naszej wiedzy o świecie. Seria “Zaginione miasta” to kolejny krok w tym kierunku. Przed kanałem National Geographic oraz naukowcem, dr. Albertem Linem, stoi nowe zadanie – odkrycie sekretów najbardziej tajemniczych cywilizacji świata. Przeżyjemy przygodę, która zmieni podejście do archeologii na całym świecie. Korzystając z radarów penetrujących grunt, systemu LiDAR oraz skanowania 3D dotrzemy do miejsc, których nigdy nie udało się zobaczyć podczas tradycyjnych wykopalisk. Misją Alberta Lina jest rozwiązanie zagadek związanych z najbardziej niezwykłymi miejscami i cywilizacjami starożytnego świata. Wspólnie poznamy tajemnice templariuszy z Izraela, zaginionego królestwa Pacyfiku w Mikronezji oraz miasta stojącego za legendą El Dorado w Kolumbii.

Serial “Zaginione miasta” został wyprodukowany przez Blakeway Productions i Arrow Media. Producentem wykonawczym po stronie Blakeway Productions jest Lucy Van Beek, a po stronie Arrow Media – Nick Metcalfe. Redaktorem zamawiającym i producentem wykonawczym w National Geographic jest Bernadette McDaid, a wiceprezesem wykonawczym ds. globalnych programów fabularnych jest Geoff Daniels.

Zaginione miasta – premiery w niedziele od 3 listopada o godz. 22:00 na kanale National Geographic.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *