Nowe multimedialne studio radiowej Jedynki

Wykorzystanie najnowocześniejszych technologii akustycznych, niezmiennie wysoka jakość dźwięku audycji nadawanych na żywo oraz zupełnie nowa warstwa wizualna i wartość wizyjna prezentowanego obrazu. Radiowa Jedynka stawia na równoczesny rozwój dźwięku i obrazu, o czym świadczy szereg technologicznych rozwiązań zastosowanych w nowym, multimedialnym studiu.

Studio emisyjne jest sercem każdej stacji radiowej. To stąd mówimy do naszych słuchaczy, przekazujemy im najistotniejsze informacje i umilamy im czas muzyką. Wiemy jak ważny jest „dobry odbiór”, ale chcemy także, by słuchacze nie tylko słyszeli, ale też widzieli to, co się dzieje w studiu i mogli uczestniczyć „na żywo” w dyskusjach i rozmowach. Radiowa Jedynka korzysta bowiem z najnowszych technologii, które pozwalają bezpośrednio przesyłać do Internetu wszystko, co dzieje się w studiu. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej, Facebooka, Instagrama czy Twittera radiowej Jedynki i przekonania się na własne oczy, jak uatrakcyjniliśmy i rozjaśniliśmy wnętrze studia – mówi Agnieszka Kamińska, Dyrektor – Redaktor Naczelna radiowej Jedynki.

Studio emisyjne radiowej Jedynki zostało poddane przebudowie w zakresie adaptacji akustycznej i scenografii wizyjnej. Wnętrze studia wyposażono w ustroje akustyczne, pełniące równocześnie rolę elementów scenograficznych z oświetleniem efektowym. Wykorzystanie zaawansowanych technologii w zakresie zastosowanych systemów i wykonawstwa pozwoliło na uzyskanie nowoczesnego wystroju wnętrza, równolegle ze znakomitą akustyką studia. Rezultatem przebudowy studia radiowej Jedynki jest niezmiennie wysoka jakość dźwięku programu nadawanego na żywo, przy zupełnie nowym wydaniu warstwy wizyjnej, prezentowanej na stronach internetowych Polskiego Radia, w streamingu oraz we fragmentach audycji Jedynki cytowanych przez stacje telewizyjne. Projekt akustyki i scenografii studia wykonał Radosław Smoliński z Biura Technologii Polskiego Radia, które odpowiedzialne było również za jego przebudowę.

Pamiętamy przy tym, że w codziennej pracy radiowca liczy się najnowocześniejszy sprzęt i oprogramowanie do emisji. Dlatego wspieramy zespół Jedynki najlepszymi rozwiązaniami na rynku. Nasze nowe multimedialne studio podkreśla charakter Programu 1 – jest supernowoczesne, a jednocześnie ciepłe i przyjazne dla gości oraz radiowców, którzy na co dzień w nim przebywają – dodaje Agnieszka Kamińska.

Radiowa Jedynka się zmienia, jest radiem nowoczesnym – technologicznie i koncepcyjnie. Multimedialne studio to kolejny, po wprowadzeniu dynamicznej i odświeżonej oprawy dźwiękowej i „jingli” audycji, etap rozwoju Programu 1 Polskiego Radia.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *