„Kraina piesków preriowych” na kanale National Geographic Wild

Więzy rodzinne są dla nich bardzo istotne, co nie oznacza, że zawsze żyją ze sobą w zgodzie. Mają odmienne charaktery i odgrywają różne role w swojej społeczności. Obserwując, jak radzą sobie z zewnętrznymi zagrożeniami i problemami we własnym gronie, widzowie zapomną o reality shows. Będą oglądać nieświszczuki. Mówiąc prościej – pieski preriowe. To o nich jest „Kraina piesków preriowych” na National Geographic Wild.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału National Geographic Wild

Chociaż mierzą ok. 30 cm i nie przekraczają zwykle 1,7 kg wagi, bywają odważne i wielkie duchem. Niektóre zaskakują sprytem, a inne budują swoją pozycję społeczną w oparciu o stoicki spokój i silę doświadczenia. Pieski preriowe naprawdę bardzo się między sobą różnią! Łączy je poczucie wspólnoty. Ich kolonie składają się z rozbudowanej sieci tuneli i liczą nawet kilkaset milionów osobników. „Kraina piesków preriowych” to nie jest zwykły dokument o życiu zwierząt. To obraz różnorodnej i ewoluującej społeczności, pełnej interesujących osobowości i ścierających się charakterów.

Dzięki serii emitowanej na National Geographic Wild widzowie zyskują szansę, by z bliska przyjrzeć się unikalnym zachowaniom i relacjom między pieskami preriowymi, które żyją w rezerwacie Valles Caldera w północnym Nowym Meksyku. Poznamy zwyczaje godowe nieświszczuków, zobaczymy, w jaki sposób radzą sobie z brakami pokarmu w porze suchej, będziemy świadkami narodzin uroczych szczeniąt, a przede wszystkim poznamy niezwykłe zachowania rodzinne. Odpowiedzialność, miłość, walka o władzę – w tej społeczności jest wszystko to, co znamy ze świata ludzi.

Kraina piesków preriowych – premiery dwóch odcinków w soboty od 28 września o godz. 21:00 i 21:30 na kanale National Geographic Wild.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *