Michał Winnicki Entertainment kupił NTL Radomsko

W dniu 11 września br. 95% udziałów w NTL Radomsko Sp. z o.o. z grupy TVN Discovery Polska zostało sprzedanych spółce Michał Winnicki Entertainment. Pozostałe 5% kupiła zależna od Michała Winnickiego spółka MWE Teleport Sp. z o.o.

Decyzja o sprzedaży spółki NTL Radomsko wynika z przyjętej przez nas długoterminowej strategii rozwoju naszej firmy – powiedziała Dorota Żurkowska-Bytner, członek Zarządu TVN Discovery Polska. – Bardzo się cieszymy, że firma trafia w dobre ręce. Jesteśmy przekonani, że jej potencjał zostanie dobrze wykorzystany przez nowego właściciela. Przy tej okazji chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim pracownikom spółki, którzy wspólnie z nami budowali sukces tej stacji.

Akwizycja NTL Radomsko w pełni wpisuje się w naszą aktualną strategię tj. inwestycje w obszarze naziemnej telewizji cyfrowej oraz wzmacnianie naszej obecności u operatorów płatnej telewizji. Telewizja NTL pod skrzydłami TVN z małej, lokalnej stacji stała się anteną o zasięgu ogólnopolskim. Chcemy dalej rozwijać ją w tym kierunku – powiedział Michał Winnicki.

NTL Radomsko jest operatorem lokalnego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej MUX L3 dostępnego na terenie województw łódzkiego i śląskiego. To również nadawca ogólnopolskiego programu telewizyjnego NTL, który jest emitowany m.in. na platformie Cyfrowy Polsat, NC+, UPC, Vectra i w sieciach kablowych.

Źródło: TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *