Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała wyniki konsultacji dla MUX-1

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedstawiła wyniki konsultacji w sprawie możliwości umieszczenia 4 programów telewizyjnych w sygnale pierwszego multipleksu (MUX-1). Konsultacje przeprowadzono w terminie od 30 marca 2012 roku do 2 lipca 2012 roku.

Cel konsultacji

Celem konsultacji było poznanie opinii odbiorców i uczestników rynku mediów elektronicznych w sprawie uzupełnienia oferty programowej w Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Uczestnicy konsultacji zostali poproszeni o udzielenie odpowiedzi na trzy pytania.

1. Jakie programy w najpełniejszy sposób mogą uzupełnić ofertę programową w Naziemnej Telewizji Cyfrowej?

2. Które podmioty są zainteresowane wzięciem udziału w konkursie i jaką ofertę programową mają zamiar przedstawić?

3. Czy istnieje zainteresowanie rynku umieszczeniem programów telewizyjnych w standardzie wysokiej rozdzielczości (HD TV)?

Wyniki konsultacji

W ramach konsultacji nadesłano 4942 stanowiska, w tym 3392 maile i 1551 listów pocztą tradycyjną. Po terminie konsultacji wpłynęło sześćdziesiąt stanowisk. Sto osiemdziesiąt osiem maili powtarzało się, treść siedemdziesięciu ośmiu nie dotyczyła tematu konsultacji lub były puste.

Raport – „Wyniki konsultacji w sprawie możliwości umieszczenia 4 programów telewizyjnych w sygnale multipleksu pierwszego (MUX-1)

Źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *