Krajowe eliminacje Eurowizja Junior 2017 w TVP1

W niedzielę 1 października Telewizja Polska organizuje Krajowe Eliminacje do Eurowizji Junior Song Contest Gruzja 2017. Podczas koncertu na żywo widzowie i jury wybiorą reprezentanta Polski. Zwycięzca zostanie wyłoniony spośród 10 wykonawców.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP1

O udział w finale największego europejskiego konkursu powalczą: Tomasz Bao „Pochodnie”, Staś Kukulski „To co żyje w Nas”, Maya&Marcel „Tacy Sami”, Zespół WAMWAY „Jesteś mym marzeniem”, Natalia Wawrzyńczyk „Nie jesteś sam”, zespół ASMki „Pod prąd”, Alicja Rega „Mój dom”, Dominika Ptak „Anioły”, Monika Urbanowicz „Ogień miłości”, Urszula Kowalska „Jestem jaka Jestem”.

O tym, kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji Junior zdecydują widzowie głosując za pomocą SMS-ów oraz specjalne Jury. Zasiądą w nim: dziennikarz muzyczny i głos Eurowizji Artur Orzech; piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, gwiazda muzyki pop, Natalia Szroeder oraz po raz pierwszy w Telewizji Polskiej wideoblogerka i wokalistka Sylwia Lipka. Koncert poprowadzi wokalista, kompozytor i prezenter Rafał Brzozowski.

Zwycięzca konkursu weźmie udział w finale Eurowizji Junior, który odbędzie się 26 listopada w stolicy Gruzji – Tibilisi. Konkurs dla najmłodszych wykonawców, w wieku od 9 do 14 lat, jest organizowany od 2003 r. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie premierowego utworu. Konkurs cieszy się ogromną popularnością w Polsce i na całym świecie. W ubiegłym roku reprezentantką Polski podczas Eurowizji Junior 2016 na Malcie była Olivia Wieczorek.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *