Królewski weekend w TVP Kobieta

Od czwartku 6 stycznia, w dniu Święta Trzech Króli, aż do niedzieli 9 stycznia TVP Kobieta zaprasza widzów na królewski weekend. Na antenie nie zabraknie dworskich obyczajów, mody, ale też filmów i rozmów z członkami brytyjskiej rodziny królewskiej.

W czwartek, 6 stycznia o godzinie 16:30 antena wyemituje pierwszy z czterech odcinków serii ujawniającej najgłębsze tajemnice brytyjskiej monarchii „Windsor. Największa miłość Elżbiety II”. Natomiast o godzinie 19.00 premiera cyklu dokumentalnego znad Tamizy „Res Poloniae”, w którym o Polsce z oddali opowiedzą wyjątkowi goście. Bohaterką pierwszego odcinka jest przyjaciółka rodziny królewskiej, portrecistka Lady Barbara Hamilton, której prace zdobią pałace i muzea na całym świecie. W kolejnych dniach Lady Fiona Carnarvon opowie o życiu brytyjskiej arystokracji, a dzień później brytyjski pretendent do tronu George Windsor uchyli rąbka tajemnicy na temat swych zamiłowań do polskiej literatury. Cykl zakończy w niedzielny wieczór Jego Wysokość Edward Windsor. 6 stycznia o godz. 21:30 na antenie emisja nagrodzonego czterema Oskarami filmu „Jak zostać królem”. W rolę króla Jerzego VI Windsora, uczącego się na nowo pełnić monarsze obowiązki i pokonującego lęk przed publicznymi wystąpieniami, wcielił się Colin Firth.

Sprawdź godziny emisji serii „Windsor. Największa miłość Elżbiety II” w PROGRAMIE TV

8 stycznia na widzów czeka wiele niespodzianek. O godz. 14:05 świąteczne wydanie  „Kwiatów na warsztat” w którym prowadząca przybliży widzom symbolikę róży jako królewskiego kwiatu. Wieczorem o godz. 18:30 najnowszy odcinek „Takiej jak TY”. Tym razem rozmowa z królową polskiej powieści kryminalnej Katarzyną Bondą. A o godz. 21:30 biografia ikony mody XX wieku – „Coco Chanel”. W roli tytułowej wystąpi Audrey Tautou.

Sprawdź ofertę kanału TVP Kobieta w PROGRAMIE TV

Na zakończenie królewskiego weekendu w niedzielę, 9 stycznia TVP Kobieta zaprosi o godz. 14:30 na odcinek francuskiego cyklu dokumentalnego „Książe Karol, wieczny następca tronu”. Dokument przybliży życie i poglądy najstarszego syna Królowej Elżbiety II, męża zmarłej księżnej Diany, księcia Karola.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *