„Królowie pustyni: lwy z Namibii” na kanale Polsat Viasat Nature

3 i 4 kwietnia kanał Polsat Viasat Nature wyemituje premierowo dwuodcinkowy program dokumentalny „Królowie pustyni: lwy z Namibii”, w którym widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję przyjrzenia się z bliska tajemniczemu życiu pustynnych lwów z Namibii.

Sprawdź godziny emisji audycji „Królowie pustyni: lwy z Namibii” w PROGRAMIE TV

Od starej lwicy i jej dwóch córek zależy przyszłość wszystkich pustynnych lwów. Dwa lata temu urodziły w sumie pięciu młodych samców. Pomimo trudów życia na pustyni i faktu, że jeden z samców z ich stada zniknął, udało im się z powodzeniem odchować potomstwo. Teraz nadszedł czas, aby „pięciu muszkieterów” kontynuowało życie na własną rękę. Twórcy programu dokumentalnego po raz pierwszy w historii mieli okazję obserwować tajemnicze życie prawdziwych pustynnych lwów, które przemierzają surowy krajobraz wędrując przez wzgórza, majestatyczne wydmy, niekończące się żwirowe równiny, a czasem nawet plaże Wybrzeża Szkieletowego.

W 1. odcinku widzowie będą mogli dzielić intymne chwile z lwami, które kiedyś uważano za wymarłe. Losy zwierząt – samotnego samca, starej lwicy i jej córki oraz ich bardzo szczególnego męskiego stada, będą inspiracją do fascynującej, ale także dramatycznej i emocjonalnej podróży przez pełną kontrastów pustynię. Dzięki programowi widzowie zyskają szansę na poznanie tych niezwykłych drapieżników żyjących w jednym z najbardziej odległych i dzikich obszarów na świecie. Pięcioro młodych samców musi przemierzyć najstarszą pustynię na Ziemi. Ich droga do dorosłości będzie pełna trudów, ciągłego głodu i pragnienia oraz nieuniknionego cierpienia, lecz młode muszą w nią wyruszyć, by odnaleźć własne królestwo.

W 2. odcinku będziemy śledzić losy jednego z dorastających samców lwów ze stada lwicy. Zwierzę wędruje przez opustoszałe i jałowe równiny. Znalazło się daleko od domu i jest zdesperowane, aby odszukać swoich braci, którzy zaginęli kilka dni wcześniej. Wędrując przez pustynię zupełnie sam, lew właśnie rozpoczął podróż życia.

W czasie realizacji programu, w Namibii żyło niespełna 150 lwów, a za drastyczny spadek liczby dorosłych, przystosowanych do życia na pustyni samców odpowiedzialni są myśliwi oraz mieszkańcy okolicznych wiosek. Dr Stander badał tę małą populację przez ponad dwie dekady, a do jej śledzenia używał obroży satelitarnych. Kiedy po raz pierwszy zobaczył lwice z pięcioma młodymi samcami, zdał sobie sprawę, że ich przetrwanie jest kluczowe. Gdyby udało im się dożyć dorosłości, pojawiłaby się nadzieja dla malejącej populacji lwów pustynnych.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Viasat Nature w PROGRAMIE TV

Premiera dwuodcinkowego programu dokumentalnego „Królowie pustyni: lwy z Namibii” w sobotę
i niedzielę (3 i 4 kwietnia) o 14:30 na kanale Polsat Viasat Nature.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *