KRRiT nałożyła karę 50 000 zł na Telewizję Puls

Na podstawie decyzji Jana Dworaka, Przewodniczącego Krajowej Radiofonii i Telewizji, 20 lipca 2016 roku na Telewizję Puls nadawcę programu TV Puls została nałożona kara finansowa w wysokości 50 000 zł za naruszenie przepisów dotyczących kwalifikowania audycji.

W odpowiedzi na skargę widza dotyczącą treści filmu „Savages: ponad bezprawiem”, wyemitowanego w programie TV Puls, 15 listopada 2015 roku, o godzinie 20:00, dokonano analizy audycji i stwierdzono, że nadawca niewłaściwie zakwalifikował do kategorii wiekowej od lat 16, film zawierający drastyczne sceny przemocy oraz naturalistyczne sceny seksu i wyemitował go o zbyt wczesnej porze.

Przewodniczący KRRiT ukarał nadawcę w związku ze stwierdzeniem naruszenia art. 18 ust. 5 ustawy o radiofonii i telewizji oraz § 2 i § 5 ust. 3 rozporządzenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 23 czerwca 2005 roku w sprawie kwalifikowania audycji lub innych przekazów mogących mieć negatywny wpływ na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich oraz audycji lub innych przekazów przeznaczonych dla danej kategorii wiekowej małoletnich, stosowania wzorów symboli graficznych i formuł zapowiedzi.

Źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *