„Megaodkrycia” wracają na antenę National Geographic Channel

Duet reżyserski Brendan i Emmett Malloy, wraz z producentami Brianem Grazerem, Ronem Howardem i firmą Asylum Entertainment, rozpoczną prace nad nowym cyklem programów dokumentalnych prezentujących najbardziej przełomowe odkrycia nauki, mające wpływ na kształt naszego świata. Premiera drugiego sezonu serii „Megaodkrycia” przewidziana jest na wiosnę 2017 roku na antenie National Geographic Channel.

Do ekipy programu, produkowanego wspólnie przez firmy Imagine Entertainment i Asylum Entertainment, dołączyli bracia Brendan i Emmett Malloy, duet reżyserski nagradzany przez branżę filmową. Zasili on awangardową listę reżyserów nowego sezonu. Jako producenci wykonawczy powracają również Brian Grazer, Ron Howard, Michael Rosenberg, Steve Michaels, Jonathan Koch, Ryann Lauckner i Kurt Sayenga. Produkcja zostanie wyemitowana w 171 krajach w 45 językach, docierając do 440 milionów gospodarstw domowych. Pojawi się także w hiszpańskojęzycznej sieci Nat Geo Mundo.

Antologia rzuci nowe światło na prace największych światowych naukowców i pokaże, w jaki sposób ich przełomowe odkrycia mogą zmienić nasze życie w bliższej i dalszej przyszłości. Produkcja „Megaodkrycia” przedstawia historie, ludzi i technologie stojące za tymi innowacjami i ukazuje, w jaki sposób zmieniają one nasz świat. Pierwszy sezon serii został oceniony przez krytyków jako „ambitny”, „innowacyjny”, „inspirujący” i „fascynujący”. Sezon drugi, tak jak poprzedni, będzie pokazywać z unikalnej, naukowej perspektywy prowokujące do myślenia tematy, takie jak nałogi, cyberterroryzm, drony, rak, big data czy energia.

Jesteśmy zadowoleni nie tylko dlatego, że będziemy kontynuować współpracę z Brianem i Ronem, ale również, że udało nam się namówić do współpracy przy drugim sezonie uznanych wizjonerów ze świata filmu niezależnego, którzy zajmą się kolejnymi wyzwaniami i przybliżą nam pionierskie sylwetki naukowców z całego świata, wyznaczających nowe granice w innowacjach i poszukiwaniach – mówi Tim Pastore, prezes ds. programu i produkcji własnych w National Geographic Channel. – Pasja tych ludzi i chęć niesienia zmian znakomicie zwiększają szanse na poprawę jakości naszego świata.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *